Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos, hívő emberek...

A vallásos, hívő emberek miért nem hiszik el az ősrobbanást?

Figyelt kérdés

Biztos... Lehet, hogy keresztény pap fogalmazta meg, de attól még biztos jól ki is átkozza az egyház. Ellentétes azzal, hogy Isten bármit is teremtett volna. Itt, ezen az oldalon olvastam egy hozzászólótól, hogy olyan hülyeséget, még maga a pap sem mondhatott, hogy a kettő összeegyeztethető.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



2023. máj. 21. 13:02
1 2 3
 21/22 kretens ***** válasza:
Egy idézet a bibliából:"az én atyám házában több hajlék is van".Ezek Jézus szavai.Érdekes és szerintem pont ezért soha nem veszti el az aktualitását a biblia múltbéli és jövőbeli koroktól függetlenül mert például ebben az idézetben is van egy érdekes áthallás jelen korunk technikai szintjén."az én atyám házában"-ez maga az univerzum "több hajlék is van"-nem csak a föld nevü bolygón van élet.A teremtés a világ létrejöttét egyszerű kifejezésekkel irja le a biblia de ami az érdekes itt is hogy ez szinte szóról szóra megegyezik a korán a tóra és a hindu vagyis a nagyobb vallások teremtéstörténetével.Ez alapján kijelenthető hogy csak egy igaz isten egy teremtő van.Egy eredeti valóság van.Bármennyire hihetetlen de pont ez oldja fel például az időutazás elméleti paradoxonjait.Vagyis csak az utazó számára változik meg a valóság ilyenkor ő maga az utazó hoz létre alternativ valóságokat de az igazi valóságban nem történik semmi azaz csak az utazó tűnik el örökre és soha nem térhet vissza mert minden utazás más és más valóságot hoz létre.Mivel mi élő teremtmények véges idővel rendelkezünk vagyis nem maradunk örökre ebben az állapotban egyszer meghalunk ezért mi nem tudjuk értelmezni felfogni azt hogy valami mindig volt van és lesz.Az idő csak nekünk létezik.Isten számára nem létezik idő.Ahol nincs idő ott a kreativitás végtelen mert nincs korlátok közé szorulva.Fizikai halálunk után a tudatunk nem lesz időhöz kötve.Na akkor kezdődik majd csak az igazi utazás ahol a fájdalom félelem és minden egyébb ami a fizikai testben töltött létezés korlátait jelentette megszűnnek létezni.Örökre törlődni fog mert már nem lesz nem lesz szükségünk rá.Az anyag elvész de a tudat átalakul.Sokan úgy vannak ezzel hogy vajon az öröklétben nem fogok unatkozni?Hát nem!!!Azért nem mert nem lesz rá idő mivel idő nem fog létezni ebben az állapotban.Mindig csak a jelen lesz ahol mi is teremtővé válunk ahol a tökéletes harmónia kizár minden negativ befolyást kételkedést.
2023. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Kérdések, melyekre az ősrobbanás nem ad választ


Nagy kihívás elé állítják az ősrobbanás elméletét azok a megfigyelők, akik a Hubble-űrtávcső megjavított optikáját használják a többi galaxis távolságának mérésére. A friss adatok jócskán meglepik az elméleti szakembereket!


Wendy Freedman csillagásznő és mások a közelmúltban használták a Hubble-űrtávcsövet a Szűz-csillagképben levő egyik galaxis és a Föld távolságának mérésére, és a csillagásznő mérései azt sugallják, hogy a világegyetem gyorsabban tágul, s ennélfogva fiatalabb, mint ahogy azt korábban gondolták. A Scientific American folyóiratban épp tavaly júniusban jelent meg egy beszámoló, mely szerint az új adatok valójában „arra utalnak, hogy a világegyetem mindössze nyolcmilliárd éves”. Igaz, nyolcmilliárd év nagyon hosszú időnek tűnik, de ez csak a fele a világegyetem jelenleg becsült korának. Ez sajátos problémát vet fel, mivel ahogy a beszámoló a továbbiakban megjegyzi, „más adatok arra mutatnak, hogy bizonyos csillagok legalább tizennégy milliárd évesek”. Ha Freedman számai megállják a helyüket, akkor azokról az öreg csillagokról kiderülne, hogy öregebbek, mint maga az ősrobbanás!

Ez elvezet a legnagyobb kérdéshez: Vajon mi okozta magát az ősrobbanást? Nem kisebb tekintély mint Andrei Linde, az ősrobbanás elmélet gyorsuló világegyetemről szóló változatának egyik szerzője őszintén bevallja, hogy a standard modell nem foglalkozik ezzel az alapkérdéssel. „Az első és legfőbb probléma magának az ősrobbanásnak a léte — mondja. — Az ember talán eltűnődik: Mi volt azelőtt? Ha a tér-idő nem létezett akkor, hogyan jöhetett minden elő a semmiből? . . . A kezdeti szingularitás megmagya­rá­zása — hogy hol és mikor kezdődött az egész — még mindig a modern kozmológia legmakacsabb problémája marad.”


A Discover folyóirat a közelmúltban az egyik cikkében úgy következtetett, hogy „egyetlen ésszerűen gondolkodó kozmológus sem állítja, hogy az ősrobbanás a végső elmélet”.


Menjünk ki most a szabadba, és szemléljük meg a csillagos égbolt szépségét és rejtelmes­ségét.

2023. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!