Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus követőjeként jogom van...

Jézus követőjeként jogom van dicsekedni azzal, hogy lemondóan élek, és a többi ember mennyire bűnös, én meg mennyivel jobb vagyok náluk?

Figyelt kérdés

Jézus erre tanított.


Jogom van az útszéli k*rvákat lenézni, amiatt mert ők ilyen erkölcstelenek? Jogom van gyűlölnöm a bűnözőket, mert ők rosszat tesznek?


Nekem sokkal kisebb bűneim vannak.


Jogom van így gondolkodni?



2023. máj. 21. 15:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Jézus önként ment a halálba! Nem számított neki, hogy édesanyja, vagy a barátai mit éreznek majd! Te is így szeretnél tenni? Szánalmas!
2023. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kárhozat felé tartasz éppen. :))


Dicsekedni akarsz?

Egyáltalán akarsz, nem pedig szeretnél?

Aprócska gyermek vagy még, aki éppen a rosszaságok irányába kukucskál.


Nem tudsz semmit sem világról s bolygódról sem, s jogokról kérdezel, amikor a krisztusról és mindennek legtetejéről, istenről kérdezel?


Neked egyenlőre ahhoz van jogod, hogy meditálj és dolgozz magadon. Az ítélethez még nagyon pici vagy.


Ha lenézel bárkit, nem is érted mi és ki vagy.


Ha azt gondolod, hogy jézus bármi hasonlóra tanított, akkor pedig nagyon erősen káromlod istent. :))


Kérlek vigyázz magadra jobbab, mert éppen a kárhizatot növeled magadba, s istent taszítod el.


A bűnök ítélését is hagyd a bölcsekre, a kisgyerekeknek nem az ítélkezés, hanem a tanulás a feladatuk.

2023. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!