Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem szállt le a...

Jézus miért nem szállt le a keresztről?

Figyelt kérdés
Ha ahhoz volt tehetsége, hogy vizen járjon, akkor miért nem mentette meg magát a haláltól?

2023. jún. 7. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarta. Tudta, hogy úgy is fel fog támadni. A halálával meg akarta váltani az embereket.
2023. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert azért jött a földre, hogy meghaljon az emberekért, értünk.

Ha leszállt volna, nem valósult volna meg a megváltás.

2023. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tudta, hogy úgy is fel fog támadni akkor miért olyan nagy áldozat ez?
2023. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Máté 26,47-56:

"47 Még beszélt, amikor megjött Júdás, egy a tizenkettő közül, és nagy sokaság jött vele kardokkal és botokkal a főpapoktól és a nép véneitől. 48 Az árulója ezt a jelet adta nekik: Akit megcsókolok, ő az, őt fogjátok el!

49 És azonnal Jézushoz lépett, és így szólt: Üdvöz légy, Mester! – és megcsókolta őt.

50 Jézus ezt mondta neki: Barátom, ezért jöttél! Akkor odamentek, megragadták Jézust, és elfogták.

51 Egy pedig azok közül, akik Jézussal voltak, a kardjához kapott, kirántotta azt, lesújtott a főpap szolgájára, és levágta a fülét. 52 Ekkor így szólt hozzá Jézus: Tedd vissza kardodat a helyére, mert akik kardot fognak, kard által vesznek el.

53 Vagy azt gondolod, hogy nem kérhetném meg Atyámat, hogy adjon mellém most tizenkét sereg angyalnál is többet?

54 De akkor miképpen teljesednének be az Írások, hogy ennek így kell történnie?

55 Abban az órában így szólt Jézus a sokasághoz: Mint valami rabló ellen, úgy vonultatok ki kardokkal és botokkal, hogy elfogjatok engem! Mindennap a templomban ültem és tanítottam, és nem fogtatok el.

56 Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjenek a próféták írásai."

2023. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Így teljesedett be az írás,ez volt a váltság értünk,hogy ne kelljen még halálunk után is örökre szenvednünk,nyomorognunk,hanem élhessünk végre.
2023. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
János 12,27: "Most megrendült az én lelkem. Kérjem azt: Atyám, ments meg ettől az órától engem? De hiszen éppen ezért az óráért jöttem!"
2023. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

#3 mert bűntelenül és ártatlanul szenvedett.


Ajánlom megtekintésre a Passio című filmet.

2023. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az egy remek vígjáték és a hiúság bűne azért ott volt.
2023. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azert mert oda volt szogezve
2023. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8


Kicsit el vagy tévedve.

2023. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!