Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi csak akkor...

Jehova Tanúi csak akkor lehetnek együtt a párjukkal ha gyereket akarnak?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 18:04
 1/5 anonim válasza:
83%
Nem én ismerek pár tanút és nincs gyerekük úgy hogy nem valószínű - csak nem támogatják a házasságon kívüli szexet de ezt sok keresztény és egyéb vallási csoport sem de am együtt lehetnek a párjukkal nem kell gyereket csinálni. Amennyire én láttam ok is úgy vannak vele mint minden normális ember: akkor vállalj ha szeretnél és készen állsz:)
2023. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:

Szia 😊

Pál apostol ad tanácsot a házasélettel kapcsolatosan, de nem csak Jehova tanúinak, hiszen a Biblia tanácsa, tanítása minden olvasó emberre vonatkozik.

"A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, és a feleség is a férjének. A feleségnek nincs hatalma a saját teste fölött, hanem a férjének van, és a férjnek sincs hatalma a saját teste fölött, hanem a feleségének van. Ne fosszátok meg a másikat attól, ami megilleti, csak ha közösen úgy döntötök, hogy egy ideig így tesztek, hogy időt szentelhessetek az imának. Aztán újra legyetek együtt, hogy Sátán ne kísértsen benneteket folyton az önfegyelmetek hiánya miatt." 1Korintusz 7:3-5

Az utolsó mondat teszi világossá, mire vonatkozik az első mondat tanácsa.

2023. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:
...egyébként elég sok tanú házaspár dönt úgy, nem vállalnak gyermeket ebben a múlandó, egyre több beteg gyermek születésének kockázatát.
2023. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bomber09 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Csatlakoznék az előttem szólókhoz


A lényeg az, hogy mindenképpen megszeretnénk felelni amit Jehova Isten mondott, a biblián keresztül: (cselekedetek 15:29) Tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a szexuális erkölcstelenségtől. Ha gondosan őrizkedtek ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben


Mindenképpen a házasságig várunk a szexre, hogy ezzel is kifejezzük

az istenünk iránt a szeretetünket 😊

Legyen szép napod! 😊😀

2023. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szeretkezni lehet. A házaspár dönti el, hogy akarnak-e gyermeket vagy sem. Isten nemcsak azért hozta létre a házasságot, hogy a szeretkezés csak a gyermeknemzést szolgálja. A szeretkezés az örömszerzésre is van a házaspárok között.
2023. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!