Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az utolsó vacsora alkalmán...

Az utolsó vacsora alkalmán Jézus,a kovásztalan kenyér megtörése után alkoholos,vagy alkoholmentes bort adott a tökéletes áldozata jelképeként?

Figyelt kérdés
Mt 26:29, Mk 14:25, Luk 22:17,18, 1 Kor 11:25, Pl 23:31,32, 3 Móz 10:8-11, 4 Móz 6:2,3, Bír 13:7

#bor #úrvacsora #Az utolsó vacsora #alkoholos erjedés #tökéletes áldozat #Krisztus jelleme meggyalázása
2023. jún. 8. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Az alkoholmentes bort a 20. században találták fel, az utolsó vacsora az 1. században volt.
2023. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Alkoholmentes bor? Vagyis szőlőlé? Mi ez a barom kérdés?
2023. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen alkoholos volt, nem tudták még akkoriban kivonni az alkoholt az ilyen italokból, meg szerintem nem is akarták volna.
2023. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mojjo ***** válasza:
37%
De egyébként releváns egyáltalán, hogy feltalálták-a az alkoholmentes bort addigra? A vízen járást sem találták fel, oszt' a pali mégis lazán nyomta. A borból is kivarázsolhatta az alkoholt, ha akarta.
2023. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Azt azért az apostolok észrevették volna, ha olyat ad, nem?
2023. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Mivel az utolsó vacsora pészahkor volt tavasszal, a szőlő meg nyár végén érik, hogyan tudták volna eltartani az alkoholmentes szőlőlevet több mint fél évig úgy, hogy ne romoljon meg? Akkor még nem ismerték a pasztörizálást és a steril lezárást, mivel nem tudtak az ételek-italok megromlásáért felelős baktériumokról és gombákról. Szóval elég biztosak lehetünk benne, hogy a bor alkoholos volt.

üdv, a javuló Stefán

2023. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Mojjo ***** válasza:
19%
De most komolyan, akik lepontoztak. Hát nem tudják, hogy az ipse olyan mágus volt, hogy Merlin még varázslóinasnak sem mehetett volna el mellé, még csúcsformájában sem? Nemhogy a borból bal kézzel kiszedhette az alkoholt, de még a vizet is borrá tudta változtatni, bizony, bizony mondom néktek. Nem szép, hogy kételkedtek a varázserejében :(
2023. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

Hát, Mojjo, a hívők gondolkodása ilyen esetekben megbicsaklik.

Elvileg értelmes emberek, mindig mondják magukról.

De az ilyen eseteknél derül ki, hogy ez nem mindig működik.

2023. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem bűn a tudatlanság,de ciki,ha büszkék vagyunk arra!


Jézus kora előtt már századokkal használtak egy kúp alakú kő eszközt,melybe spirális vájatot véstek.(Archeológiai leletek igazolják) A tetején csurgatták le a frissen kipréselt szőlőlét, ami a palesztínai hőségben,mire az eszköz aljára ért,egy sziruppá sűrűsüdütt. Ezt a szirupot új bőrtömlőkben tárolták,amit levarrtak,leviaszoztak. Ezt a sűrű szőlőlét használatkor vízzel hígították. Ez volt a "jó bor"vagy másként az "édes bor".(A tanítványokról köztudott volt,hogy csak ilyen "édes bort" ittak, amitől nem lehet berúgni.)


Én magam is termeltem egy évben szőlőt s a szüret estéjén lepréseltem,de az odakészített nátrium benzoikumot elfelejtettem belekeverni hajnalban,mire kész lett a préselés,palackozás(2 literes üdítős flakonokba tettem s mielőtt lezártam kinyomtam az összes levegőt.)A lepréselt must,az akkori száraz időjárás miatt ihatatlanul édes és sűrű volt. A következő szüretig nem erjedt meg.

2023. jún. 9. 00:14
 10/23 anonim ***** válasza:

Tévedtem. Bocsánatot kérek, hogy ilyen magabiztosan nyilatkoztam egy témában, amiben nem vagyok szakértő. Azt hiszem, igazad van, hogy ez büszkeségből adódott.

üdv, a javuló Stefán

2023. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!