Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A korán és semmijen iszlám...

A korán és semmijen iszlám irat nem említi a csadort, hijabot. Hogy kerültek mégis az iszlámba az ilyen öltözködési szabályok?

Figyelt kérdés
Mondjuk sivatagi népeknél férfiak is hordanak ilyen sálakat meg turbánokat

2023. jún. 9. 20:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyilvan tudom amugy a különbseget a hijab es a csador közt, a hijab egy sima kendö ellentetben a csadorral vagy a burkával
2023. jún. 9. 20:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a ruhadarabok léteztek az iszlám előtt is, a Korán tudtommal csak annyit ír, hogy mind a nők, mind a férfiak takarják el magukat.
2023. jún. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
88%
A "takarják el magukat"-ba belemagyarázható, igy néhányan belemagyarázzák.
2023. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most én is megnéztem a Korán verseket erről, és valóban csak az szerepel benne, hogy öltözködjenek visszafogottan és takarják el mellkasukat, a fordításban.

Magyarázatot erre azt találtam, hogy a szövegben szereplő ruhadarabot (amit a nők használjanak a mellkasuk elfedesehez) kétféleképpen is lehet fordítani és értelmezni az arab nyelvben. Az egyik értelmezés a khimar szó, ami pedig egy olyan ruhadarab, ami alapvetően már takarja a hajat és a fejet.

Mások azt mondják, hogy amikor arról van szó a Koránban, hogy takarjuk el a szépségünket és csak a férjünknek mutassuk magunkat, a szépség lehet a hajad is. Pontosan ebből kifolyólag van, aki viseli a niqabot (arctakarás), mert mi más lenne szebb egy nőn, mint az arca?

2023. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve mivel az arab kultúrában a haj egy különleges szépségjegynek és attraktív "testrésznek" számított, ezért is lehet az oka, amiért a nők viselik a hijabot, mivel a "takard el a szépséged" ebben a kultúrában a hajat is magába foglalja.
2023. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Abdullah_ ***** válasza:

"A "takarják el magukat"-ba belemagyarázható, igy néhányan belemagyarázzák."


??


Erre a legkézenfekvőbb ha tárgyi bizonyítékokat keresünk. Mit viseltek a nők Allah küldöttének fellépésének idején ?

Nem vagyok ugyan régész, de gyanítom hogy minimum kendőt amivel eltakarták a hajukat.

2023. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Persze, de burkát meg hasonlot nagy esélyel nem hordtak mert különben nem részleteznék a hagyományok hogy melyik nő, milyen arcot vágott ekkor meg akkor.
2023. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!