Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy pár érvetek a mennyors...

Van egy pár érvetek a mennyország mellett? Nekem van tíz. Ha valamit kifelejtettem komiba várom

Figyelt kérdés

1. Végtelen boldogság: A mennyországban az emberek örök boldogságban élnek, ahol nincsenek fájdalmak, szenvedések vagy szomorúságok.


2. Örök élet: Az emberek a mennyországban örökké élnek, így nem kell félni a haláltól vagy az idő múlásától.


3. Bűnmentesség: A mennyországban az emberek tiszták és bűnmentesek, mivel az összes bűntől megszabadulnak a mennybe kerülésükkel.


4. Isten közelsége: A mennyországban az emberek közvetlenül Istennel vannak, ami végtelen szeretetet és megértést jelent.


5. Tökéletesség: A mennyországban minden tökéletes és harmonikus, nincsenek konfliktusok vagy feszültségek.


6. Az elvesztettek találkozása: A mennyországban az emberek újra találkozhatnak szeretteikkel, akik korábban meghaltak, így újra együtt lehetnek.


7. Megváltás: A mennyország lehetőséget nyújt a bűnös embereknek a megbocsátásra és a megújulásra, hogy megbékélhessenek Istennel és a többi embertársukkal.


8. Szeretet közössége: A mennyországban az emberek szeretetteljes közösségben élnek, ahol mindenkinek gondoskodnak a szükségleteiről és gondjairól.


9. Az igazság beteljesülése: A mennyországban a jó emberek az igazság és az erkölcsiség szerint élnek, így beteljesedhet az életük értelme és célja.


10. Végtelen lehetőségek: A mennyországban az emberek végtelen lehetőségekkel találkoznak, ahol folyamatosan fejlődhetnek és felfedezhetik az univerzum titkait.



2023. jún. 16. 09:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Miért kellenek érvek a mennyország mellé?
2023. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Én egyetlen érvet nem olvastam: az nem érv, hogy valami van, mert jó lenne, ha lenne.


Semmi nem szól mellette.

2023. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
ment a piros 2es
2023. jún. 16. 09:41
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
Jujj, most berittyentettem...
2023. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Hát, ilyen hozzáállással nem nagyon jutsz a Mennyországba...
2023. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként a 6. pont csak abban az esetben ha nem éppen a pokolban szenvednek.

Tehát öröklét a szereteid folyamatos szenvedésének tudatában.

2023. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező:Telitalálat.
2023. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azt nem tudom, hogy oda jutok-e.
2023. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%

1.

Ahol nincsenek fájdalmak, szenvedések vagy szomorúságok ott szépség sincs.

2.

Az idő múlása vagy örökélet értelmezhetetlenné teszi a halál általi fenyegettséget.Ha halhatatlan vagy nem tudsz különbséget tenni élet és halál között vagyis akár a gyilkolás is "súlytalanná válik.

3.

Tehát szex sem lesz a mennyben...

4.

A biblia szerint isten igencsak szadista aki sokszor tömegyilkolta a saját képmásait és bár a földön már nincs ereje én nem akarnék a vigyázó szemei alatt azzal foglalkozni,hogy a hiúságát legyezgessem.

5.

Ahol minden tökéletes és harmonikus ott megáll a fejlődés, konfliktusok vagy feszültségek visznek előre.A világ sem sikerült tökéletesre,a mennyország is háborúktól dúlt tehát van hova fejlődni.

6.

És ki milyen korú lesz?Ha valaki 20 évesen özvegy lesz és utána elél 80 évig az 80 évesen a 20 éves feleségét látja viszont?

7.

A bűnös embereknek ha megbocsátásra és a megújulásra vágynak ahoz nincs szükség istenre.Eleve az ő által kreált mondvacsinált bűneitől nem kérek megváltást.

8.

Kapitalizmus lvl.1000.Nagyon csábító ajánlat....és ha nekem mondjuk az okoz örömet,hogy leharapom a galambok fejétakkor azt is lehet?

9.

Vagyis meg kell halni,hogy értelmet kapjon az élet?

10.

Nem a tökéletességben való stagnálás van a mennyben?.Hova tudnál fejlődni?Ez scifi..

2023. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#10 1. Az idő múlása vagy örökélet értelmezhetetlenné teszi a halál általi fenyegetettséget.

- Az idő múlása vagy örökélet kérdése nem befolyásolja a halál fenyegetettségét, mivel a halál továbbra is a létünk végét jelenti, akár véges, akár végtelen az idő.


2. Ha halhatatlan vagy, nem tudsz különbséget tenni élet és halál között, vagyis akár a gyilkolás is "súlytalanná válik.

- A halhatatlanság esetén valószínűleg továbbra is létezik a különbség az élet és a halál között, a gyilkosság pedig továbbra sem elfogadható vagy súlytalan tevékenység lesz.


3. Tehát szex sem lesz a mennyben...

- A mennyben vallásfüggően eltérő elképzelések vannak, de a szexuális öröm és kapcsolatok lehetőségét nem lehet egyértelműen kizárni a mennyországra vonatkozó elképzelések alapján.


4. A biblia szerint Isten igencsak szadista, aki sokszor tömegyilkolta a saját képmásait, és bár a földön már nincs ereje, én nem akarnék a vigyázó szemei alatt azzal foglalkozni, hogy a hiúságát legyezgessem.

- Az Istenkép és Isten jellemzése az egyes vallási elképzeléseken alapul, és egyéni vélemények is eltérhetnek. Azonban fontos megjegyezni, hogy a tömeggyilkolásokra utalások a Bibliában, interpretációs kérdések, és ezeket különféleképpen értelmezik a vallások és teológusok.


5. Ahol minden tökéletes és harmonikus, ott megáll a fejlődés, konfliktusok vagy feszültségek visznek előre. A világ sem sikerült tökéletesre, a mennyország is háborúktól dúlt, tehát van hova fejlődni.

- Az előnyös helyzetben való fejlődés lehetősége nem feltétlenül függ a konfliktusoktól vagy feszültségektől. A fejlődés lehetősége önmagában nem függ a tökéletességtől, és a mennyország elképzelései szerint is lehet fejlődés és boldogság.


6. És ki milyen korú lesz? Ha valaki 20 évesen özvegy lesz és utána él 80 évig, az 80 évesen a 20 éves feleségét látja viszont?

- A vallási elképzelések szerint a mennyországban a korhatárok elvesznek, és az emberek nem öregszenek vagy változnak. Az özvegységi helyzetet és házassági kapcsolatokat pedig eltérően értelmezik a vallások.


7. A bűnös embereknek, ha megbocsátásra és a megújulásra vágynak, ahhoz nincs szükség Istenre. Eleve az ő által kreált mondvacsinált bűneitől nem kérek megváltást.

- A bűn és a megváltás fogalma vallásfüggő, és az egyes vallások szerint Isten a bűnös emberekkel törődik és segíti őket a megbocsátásban.


8. Kapitalizmus lvl.1000. Nagyon csábító ajánlat... és ha nekem mondjuk az okoz örömet, hogy leharapom a galambok fejét, akkor azt is lehet?

- A mennyországra vonatkozó elképzelések szerint általában arra fókuszálnak, hogy az emberi boldogságot és tökéletességet különféle, jó cselekedetek és erkölcsi élet elérése segíti elő.


9. Vagyis meg kell halni, hogy értelmet kapjon az élet?

- Az élet értelme és a halál kapcsolata vallásfüggő. Sok vallás és filozófia az élet értelmét az itt és mostban, a földi életben helyezi el, míg mások a halállal összefüggésben keressék az élet értelmét.


10. Nem a tökéletességben való stagnálás van a mennyben? Hova tudnál fejlődni? Ez scifi..

- A tökéletességre való törekvés értelmezése és a fejlődés fogalma változó lehet a vallások és filozófiai vonatkozások alapján. A vallási elképzelések szerint a mennyben továbbra is van lehetőség boldogságra, fejlődésre és az élet értelmének megélése. Így tehát nem feltétlenül lenne stagnálás, hanem folyamatosan változó környezetben lehetne fejlődni.

2023. jún. 16. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!