Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megöltem egy szúnyogot. A...

Megöltem egy szúnyogot. A buddhizmus és a hinduizmus szerint ez mekkora bűn/vétek? Karmikusan mennyire negatív cselekedet?

Figyelt kérdés

Már bánom, amit tettem. Akkor nem gondoltam át mindent teljesen. Rettenetesen idegesített folyamatosan elhessegetni, mivel allergiás vagyok a csípésére, rettenetesen feldagad és viszket (volt, hogy konkrétan az egész alkarom feldagadt), majd vakarás nélkül is kisebesedik, ha megcsíp. Azért ütöttem le, mert épp vécében/fürdőszobában voltam és nem tudtam volna kilegyezgetni.


A buddhizmus szerint az számít bűnnek, aminél a szándék is ott volt. Pontosabban, ha a szándék megvan, de valami külső tényező meggátol a cselekedetben már az is negatív cselekedet. Ez a pozitív cselekedeteknél is így van. Ha szeretnék mondjuk apukámnak ajándékot adni, de ő idő előtt meglátja, akkor ugyanolyan jó cselekedetnek számít a tettem, mintha nem tudta volna meg. Nagyobb cselekedeteknél is ez így van. Például, ha egy beteg ember gyilkolni akar, de a törvény miatt nem teszi meg, akkor az ugyanolyan súlyod dolog. Kicsit a kereszténységre és az ábrahámi vallásokra hasonlít, ahol szintén bűn már az is, ha valamit csak gondolatban élsz át és teszel meg.


Mennyire súlyos bűn, amit elkövettem?


Ne mondja senki, hogy nem az, mivel tudom, hogy az. Vészakkor megfogadtam az öt fogadalom letételével, hogy "Fogadom, hogy tartózkodom az élet elvételétől". Ráadásul nem csak megöltem, hanem meg is gyilkoltam, ugyanis Ő nem akarta az én életem elvenni, nem akarta az én tulajdonom elvenni stb. Ő csak ösztönösen cselekedett a biológia ezt oltotta bele...



2023. jún. 19. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Erre mondják, hogy nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik.
2023. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Legyél inkább keresztény, ők nem beszélnek ennyi f@szságot
2023. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
Nèzd ha nem vagy buddhista nem bűn, ha az vagy akkor ifen, bűn. Egyèbkènt ne ràgódj emiatt, ha tènyleg olyan marha nagy bűn lenne minden halott màr a pokolban dekkolna, mert szerintem mèg a legtisztàbb lèlek is csapott le màr szúnyogot. De ha ez tèged zavar kèrd Isten bocsànatàt. Az hogy ràgódsz, az nem tàmasztja fel a szúnyogot:)
2023. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Karmikusan mennyire negatív cselekedet?"

Ez az egyetlen számomra használható mondatod. De még is.. Annyira jó kérdés, hogy már abba elfáradok ha elkezdem akarni, hogy válaszoljak.

Annnyira nagyon semmit sem tudsz, de annyira kéne...

A karma amúgy egyéni. Vagy szerinted ha én megölök valakit, vagy te, az ugyanakkora karma neked és nekem? Ha egy oroszlán megöl egy gazellát az ugyanakkora karma, mint ha te megölöd. Meg a valóság nem így működik. Nem "az vagy nem az".

Sajnálom, nem fogok válaszolni. De a legrövidebb válasz, hogy inkább nem bűn, mint bűn számodra.

2023. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
xD
2023. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ha tényleg megbántad akkor nem nagy bűn
2023. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
A buddhizmusban nincs olyan fogalom, hogy bűn.
2023. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7.

Akkor a Buddha miért használja többször ezt a fogalmat a szuttákban, szútrákban?

2023. szept. 5. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Linkelj példát.
2023. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9.

[link]

2023. szept. 8. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!