Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek én melyik vallásho...

Szerintetek én melyik valláshoz tartozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (^-^")


((ELŐRE LESZÖGEZEM, HOGY SENKIT NEM SZÁNDÉKOZOK MEGBÁNTANI!))


Reformátusnak vagyok keresztelve, és már konfirmáltam is :/. Mégsem érzem valahogy magaménak ezt a vallást. :((

Szerintem a keresztyén/keresztény vallások olyan ítélkezőek és merevek. ("Akinek nem inge...")

Valamint, hiszek a reinkarnációban (lélekvándorlásban) és nem hiszem, hogy a mennybe "megyünk" halálunk után, sokkal inkább újból születünk. Hiszen "a test a lélek tükre", vagyis a lelkünkre épül fel a testünk. A lelkünk mindig megmarad, még halálunk után is. :D

Nem szeretnék csak magam elé látni, mindent megszeretnék ismerni, és már az is az eszembe jutott, hogy talán Buddha,Krisna,Isten stb. ők egy személy...de ez tényleg csak egy elmélet. ://

Hiszem azt is, hogy önmagunkat kell megtalálni és nem másoknak felelni meg.Szeretek elkapcsolódni egy kicsit a világtól, ilyenkor meditálok/jógázok.


((Szeretem a füstölők illatát, az ásványokat, a növényeket (kedvenc virágom a levendula:)),az erdőt, az állatokat.))

--->remélem ez valamiben segít.


Sokat gondolkodtam, hogy mégis én hova 'tartozom', de az is egy megoldás, ha tőletek kérdezem meg!

Netán, ha valakinek van valami ötlete várom 'lentre' vagy privátban! (^v^)

Előre is nagyon szépen köszönöm!<3



2023. febr. 2. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Látom megjelölted #iszlám-ot, nos ahhoz hogy muszlim légy, minimum feltétel, hogy kizárólag egyetlen Istenben szabad hinned, és Mohammedet Isten prófétájának kellene tartanod. Továbbá el kéne fogadnod a Koránt Isten szavának.


De sztem rossz úton jársz, ha másoktól várod, hogy meghatározzák a Te vallási identitásodat. Ezt Neked kell megtenned, hiszen a Te életed és a Te felelősséged.

2023. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Én Jézus Krisztus tartozom, a Menny az otthonom...

Ő az Út, az Igazság és az Élet.

Őt keresd !

2023. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#1 Igen, én megjelöltem a #iszlámot, mert az is elterjedtem vallás.A vallásokból az elterjedteket jelöltem meg, hogy hátha így több emberhez eljut. ^^
2023. febr. 2. 16:45
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Az Iszlám nem vallja a reinkarnációt. Az evilági életünk próbatétel, ennek megfelelően ha kiérdemled akkor a Feltámadás Napját követően a Kertbe kerülsz, ha viszont hitetlenül élsz, vagy gonosz módon akkor a Tűz vár.


Egyedül a mártírok tudnak visszatérni a halálból, azért hogy esetenként háború idején újra segíteni tudják a muszlimokat.

2023. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
90%

Hát az iszlám az irásod alapján nem a te vallásod, mert a mihitünk szerint ha meg halsz, halott is maradsz a "feltámadásig". És a keresztényeknél is igy van.


Szoval vagy buddhizmus vagy hinduizmus.


Szeretnél tovább reinkarnálodni, vagy meg akarod törni a reinkarnácios köröd?

2023. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak alapján lehetnél wicca
2023. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem azért jelöltem meg az iszlámot még mindig, hogy én biztosan az vagyok. Csak azért, hogy így hátha több emberhez is eljut ez kérdés!

Elnézést a félreértésért.

2023. febr. 2. 17:09
 8/24 A kérdező kommentje:

#5 Még nem szeretném megtörni a reinkarnációs köröm.

Így több mindenben lehetek részes. (gondolom érted^^)

2023. febr. 2. 17:12
 9/24 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm, sokat segítettél.

Odaírtam, hogy, ha megbántok ezzel valakit (/ha valaki sértődékeny) ne olvassa el!

Elég szűk a látóköröd. ://

2023. febr. 2. 17:14
 10/24 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
90%

"Még nem szeretném megtörni a reinkarnációs köröm.


Így több mindenben lehetek részes."


Akkor a buddhizmus nem a te asztalod, mert ott meg akarják törni a kört ugyanis "az élet szenvedés" vagy "értelmetlen".


Szoval a négy közül a hinduizmussal foglalkoz.


KERÜLD A KÁLI KULTUSZT!

2023. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!