Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Jehova tanúi" közösségnek...

A "Jehova tanúi" közösségnek miért ez a neve? A Jehova részt értem, de miért "tanú"? Ez mire vonatkozik vagy mi a lényege? Valami bibliai utalás?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
[link] 1,8; 3,15; 10,40.41
2023. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
1#, amit linkeltél, nem mond semmit, és nincs is ott 40
2023. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem tudod kezelni a linket, az nem az én hibám.

Gyengébbek kedvéért akkor leírom, hogy hol található a Bibliában a "tanú"-ságra vonatkozó bejegyzés.

Károli Gáspár fordította Szent Biblia könyvben: Új Testamentom/Apostolok cselekedetei 1.rész 8., 3.rész 15., 10.rész 40,41.


Jehova Tanúi szerintem ezen versek alapján mondják magukat "tanú"nak, ami annyit jelenthet talán, hogy ők Jehova követői, hírmondói, és mindazt igaznak elismerik, amit az ő Jehovájuk tett és mondott, azaz tanúsítják.


Én magam nem vagyok jehovás.

2023. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bomber09 ***** válasza:
44%

Kedves kérdező!


Jehova az Isten neve, ezt tudod

Viszont azért vagyunk tanúk, mert őt képviseljük. Amikor megismerjük, és később át adjuk neki az életünket azáltal hogy megkeresztelkedünk, onnantól kezdve teljes mértékig őt képviseljük.


Röviden erről van szó

Ha van kérdésed, szívesen megválaszolom!


Legyen szép napod😊

2023. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. aug. 8. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!