Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell elképzelni azt hogy...

Hogy kell elképzelni azt hogy Jézus az Isten jobbján ül?

Figyelt kérdés
Egy trónon Ő is vagy az ölében?
2023. jún. 21. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

A jobbján az azt jelenti, hogy a jobb oldalán. Én egy sámli szerű cuccon képzeltem el.

A helyzetet bonyolítja, hogy ő is Isten, de csak egy Isten van, tehát valahogy saját maga mellett ül, vagy nem is tudom. Vagy ha azt mondjuk, hogy az Atya jobbján ül (én így ismerem), akkor ők ülnek ott egymás mellett, felettük valahogy lebeg a Szentlélek, és ez a csapat együtt az Isten.

2023. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 vantel ***** válasza:
26%
Úgy képzelem el, hogy ül Isten, jobbra kissélejjeb Jézus.
2023. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szimbolikus kifejezés arra, hogy Jézus az Atya örököse, egyszülöttje, sőt együtt kormányozzák a mindenséget.
2023. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ki dönti el, a Bibliában mi a szimbolikus, és mi a szó szerint?
2023. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
@4 ez az olvaso kepzeletere van bizva
2023. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

"@4 ez az olvaso kepzeletere van bizva"

Sejtettem. :)

2023. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

4.Hsz!


Az értelem.

2023. jún. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés felvetése hibás,mivel Jézus isten. Valószínűleg Isten helyett "Atyát" akartál írni.


Az Isten lélek.

(„Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk".Jn 4:24)


Nyilván,egy lélek trónon ülése nem értelmezhető s ezért ez jelképes megfogalmazása az egyenrangú kapcsolatnak.Különösen,hogy Jézus,az Atya és a Szentlélek(Szent Szellem) egylényegű.


Az egy Isten hármassága nehéz és bonyolult kérdés,mivel Ő semmilyen emberi fogalommal sem meghatározható.

2023. jún. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:

Szia

„(A keresztény tanítvány, István) szent szellemmel telve az égre szegezte a szemét, és meglátta Isten dicsőségét, és Jézust, amint ott áll az Isten jobbján, és ezt mondta: »Íme! Látom az egeket megnyílva, és az Emberfiát, amint ott áll az Isten jobbján«” Cselekedetek 7:55, 56.

Máté 26:64

"Jézus így szólt hozzá: „Te mondtad. De mondom nektek, hogy mostantól fogva látni fogjátok az Emberfiát, amint ott ül a hatalmas Isten jobbján, és eljön az ég felhőin."

Efézus 1:20

"Ezt használta Krisztus esetében is, amikor feltámasztotta a halottak közül, és a jobbjához ültette az égi helyeken,..."

2023. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#4

A Tanítóhivatal, de azért a józan ész is segít. :)

2023. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!