Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, hogy nézhet ki...

Szerintetek, hogy nézhet ki Isten? Tudom-tudom nem lehet elképzelni, nem az anyagi világ része, nah de mégis szerintetek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonlít a garvitációra. Ha épp nem pont ő az. Nem látható, nem hallható, mégis mindenhol ott van, mindenkire egyformán hat. Lehet átkozni, dícsérni, de ez nem érdekli, mivel nincs tudata. Ha holnap a fejedre esik egy zongora, azt is a garvitáció okozta, és ha nem ütöd be a fejedet a plafonba egy szökelléstől, azt is. Ezeken picit gondolkodni kell, de az lenne a lényeg.
2020. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végtelen energia, fény, több rétegű multidimenzionális fény. Igazából mivel minden ő, most is látod, minden amit érzel, az neki egy apró része. Szóval úgy néz ki, mint minden együtt.
2020. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd megtudod. Addig éld inkább az életedet.
2020. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Biblia irói némi betekintést kaptak Isten világába.

Mindegyik beszámolóban a hatalma és a fennsége jellemzőit irták le, mint ami a Drága ragyogó nemesfémhez hasonlit, fényesség, amire igen nehezen lehet nézni.

Hogy valójában hogy néz ki, nem tudjuk, sem formájában, sem nagyságában.

Azonban a leirás szerint Ő egy kifogyhatatlan energia forrás, intelligenciával, érzésekkel.

2020. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mózes a hegyen.

18Azután ezt kérte: „Hadd lássam meg dicsőségedet.” 19A válasz ez volt: „Megteszem, hogy elvonul előtted egész fényességem, és kimondom előtted a Jahve nevet. Kegyes vagyok ahhoz, akihez akarok, és megkönyörülök azon, aki nekem tetszik.” 20Azután hozzáfűzte: „De arcomat nem láthatod, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.” 21Az Úr így szólt: „Nézd, itt mellettem van hely, állj ide a sziklára. 22Ha majd elvonul előtted dicsőségem, a szikla mélyedésébe teszlek és kezemmel befödlek, amíg elvonulok előtted. 23Ha visszavonom a kezemet, hátulról látni fogsz, arcomat azonban nem láthatod.”


8Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” 9„Már oly régóta veletek vagyok – felelte Jézus –, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. 11Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek.

2020. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a Biblia szerint Isten saját képmására teremtette az embert, ezért szokták ember formájúnak lefesteni
2020. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!