Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánnak is voltak prófétáik?

Sátánnak is voltak prófétáik?

Figyelt kérdés

2023. jún. 22. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2023. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
"...és eljövé vala egy felcsúti, aki az én nevemben minden ellop, tönkreteszi az országát, és megmérgez minden szövetséget"
2023. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Kategóriát tévesztettél barátom. A politikában fröcsögd a balos sz..ságaidat, itt senki nem vevő rá.
2023. jún. 22. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Legfeljebb hamis prófétái.
2023. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen,voltak és vannak is megszámlálhatatlan sokaságban,de különösen a vallások vezetői,a média,a politika szereplői között.(A hamis próféta is próféta,csak nem Isten prófétái.)
2023. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi,a Sátán apostolai felkelünk az isteni vallás és az emberiség ellen, harcolunk a legfőbb gonoszért és a sötétségért. Atyánk nevében megyünk harcba teliholdas éjen a szabadságunk védelmére. Az anyag láncaival emelkedtünk harcra, s a pokoli szellem kegyetlenségével ébredünk.
2023. jún. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:
68%

Szia

Több helyen olvashatsz a Bibliában a hamis prófétákról. Ők nem olyan személy, aki által Isten közli az akaratát és a szándékát. Ha nem Isten üzenetét közlik, a másik forrás csak Sátán lehet.

Isten néhány prófétája, például Mózes, Illés, Elizeus és Jézus, csodákat hajtott végre, melyek amellett tanúskodtak, hogy ők valóban Isten prófétái, akik a tőle jövő üzenetet hirdetik.

Ha a próféta üzenete ellentmondott Isten kinyilatkoztatott szándékának és irányadó mértékeinek, akkor hamis próféta volt. Tehát mindenképpen hamis próféta volt az, aki Izrael és Júda békéjéről jövendölt olyan időben, amikor a nép engedetlen volt Isten Szavával és Törvényével szemben. pl:

Jeremiás 14:11–16

"Majd Jehova ezt mondta nekem: „Ne imádkozz azért, hogy jó történjen a néppel! Amikor böjtölnek, nem hallgatom meg könyörgésüket, és amikor égőáldozatot és gabonaáldozatot mutatnak be, nem találok örömet bennük, mert karddal, éhínséggel és járványos betegséggel végzek velük.”

Akkor így szóltam: „Ó, jaj, legfőbb Úr, Jehova! A próféták azt mondogatják nekik: »Nem láttok kardot, éhínség sem tör rátok, hanem igazi békét adok nektek ezen a helyen.«”

Jehova aztán ezt mondta nekem: „Hazugságot prófétálnak nevemben a próféták. Nem küldtem őket, parancsot sem adtam nekik, nem is beszéltem hozzájuk. Hamis látomást, hiábavaló jóslatot és szívükben koholt álnokságot prófétálnak nektek. Ezért ezt mondja Jehova a prófétákról, akik a nevemben prófétálnak, noha én nem küldtem őket, és akik azt mondják, hogy nem jön kard, sem éhínség e földre: »Kard és éhínség fog végezni azokkal a prófétákkal! A nép pedig, amelynek prófétálnak, holtan fog heverni Jeruzsálem utcáin az éhínség és a kard miatt. Nem lesz, aki eltemesse őket – sem őket, sem feleségüket, sem fiaikat, sem lányaikat –, mert rájuk zúdítom a csapást, melyet megérdemelnek.«

Sajnos Sátánnak ez a taktikája ma sem változott. Az igazat hamisnak, a hazugságot igaznak mutatja be. Mindezt azért teszi, hogy az embereket ne engedje Istenhez, megakadályozza, hogy a megmentés üzenetére figyeljenek.

Pál apostol ezt írta Sátánról és a hamis prófétáiról: "Mert az ilyenek hamis apostolok, megtévesztő munkások, akik Krisztus apostolaivá változtatják át magukat. Nem is csoda, hiszen maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. Semmi különös sincs tehát abban, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá. De az fog történni velük, amit a tetteik alapján megérdemelnek." 2Korintusz 11:13-15

2023. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emberként lépünk ebbe a világba a test kapuin keresztül. Berontunk a sötét éjszakába és a fekete méreg kötvényei kezdenek áramolni a kinyitott fekélyekből.Sűrűsödik előttünk a szürkület. Ezalatt az idő alatt a világ vérbe borul. Ez volt Sátán apostolai születésének a jele. A sötét kezdetben, amit elősegített a pokol, áttörtük a repedéseket, befedtük a kötvényeket, amik elkülönítenek minket a kéjsóvár világtól, mely isten teremtésének nevezte el magát. Fekete méreggel olvadtunk össze és részei lettünk a Sötétség viharos hatalmának, mely lesújt, mint a kalapács és néha fájdalmas, mint a kígyómarás. Születésünk által része vagyunk az akaratnak, mely feljogosít arra, hogy a szívekbe és lelkekbe hatoljunk és odalökjük az emberi világot Sátán lábai elé. Tanultuk ezt az egészet azért, hogy a Szentségtelen szellem útját segítsük a lelkekben és az emberi öntudaton keresztül.
2023. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Van is, az LMBTQ.
2023. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!