Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia és a hagyományok,...

A Biblia és a hagyományok, emlékezet szerint Jézus és családja, amikor Egyiptomba menekültek, akkor hol voltak, hol tartózkodtak?

Figyelt kérdés

Szeretnék ellátogatni arra a helyre is. Nagyon ősi keresztény közösség él Egyiptomban, a kopt keresztények, akik az elsők között tértek meg, az ókori egyiptomiak leszármazottai (nyilván azért bennük is van szemita, meg görög, meg római, meg valamennyi arab is, de ők állnak a legközelebb hozzájuk). Gondolom ennek eléggé őrizhetik a történetét.


A Biblia nem tudom, hogy mit ír erről. Van benne konkrét hely szerinti említés (azért Egyiptom elég nagy...).


Van erről valamilyen forrás?



2023. jún. 28. 03:31
1 2
 1/11 Potyondi Gergely ***** válasza:

Úgy tudom hogy Zeitoun-i templom helyén szálltak meg.

Zeitoun az Kairó egyik kerülete.

2023. jún. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szp72 ***** válasza:
Bizonyára Alexandriába mentek, ahol nagy zsidó kolónia létezett.
2023. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szp72 ***** válasza:
75%
Egyiptomban persze számos kultikus helyet mutogatnak, ahol állítólag a Szent Család megfordult. Ezen zarándok helyek történelmi hitelessége valószínűleg nagyjából nulla, de mégis nagy értéket képviselnek, ahogy például a karácsony ünneplése is egy szintén nem történelmileg hiteles időpontban.
2023. jún. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy látnok részletesen leírta.
2023. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3.

Mondjuk ezt nem értem mire hivatkozva állítod.


Tudtommal a világ szinte összes történelmi egyháza által tisztelt születés, meg halál, meg sír helyei is szóbeli hagyományokban maradtak fenn. A keresztények sokat jártak oda már a kezdetek óta, majd különböző keresztény- és sokszor zsidó-, illetve sztoikusellenes császárok pogány templomokat emeltek fölé Vénusz, meg Adonisz tiszteletére, hogy elnyomják a keresztények vallásgyakorlatát. Aztán Konstantin édesanyjának is ezen hagyományok alapján voltak látomásai ezen szent helyekről. Írásos bizonyíték közvetlenül nincs. Persze lehet mindenféle következtetést, irodalmi elemzést stb. felhozni, de ezek inkább spekulációk.

2023. jún. 29. 00:52
 6/11 szp72 ***** válasza:
Az izraeli helyszínekről még inkább hihető, hogy pontosan megjegyezhette a hagyomány, hiszen az apostolok is ismerték azokat. De vajon az egyiptomi történések helyeit vajon ki jegyezte meg és adta tovább? Talán maga Jézus sem tudta pontosan, hogy hol járt gyerekkorában. Vagy talán Máriát elvitték az első keresztények Egyiptomba, hogy ugyan bizony mutassa már meg, melyik kútnál pihentek, s melyik házban laktak? Ez nem túl életszerű.
2023. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anna Katherina Emerich részletesen beszámol Mária èlete című könyvben látomásairól.


Egy erősen megcsonkított kivonatok vannak fenn az interneten


[link]

2023. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6.

Egyiptom az első évtizedekben megtért.


Jézus biztosan tudta, hogy hol élt. :-D Mária és József biztosan tudták és elmondták neki.


Mi alapján kezeljük szinte tényként a születés, halál, sír helyeit? Hagyományok őrizték meg.

2023. jún. 30. 10:45
 9/11 szp72 ***** válasza:

@ "Jézus biztosan tudta, hogy hol élt."


Én sem tudom, hogy pontosan hol éltem kisgyerekkoromban.


@ "Mária és József biztosan tudták és elmondták neki."


Ja, nekem is elmondták a szüleim, s meg is jegyeztem, hogy valahol Pesterzsébeten, de nem tudnám megmutatni, hogy melyik házban laktunk, melyik játszótéren játszottam, stb.


@ "Mi alapján kezeljük szinte tényként a születés, halál, sír helyeit? Hagyományok őrizték meg."


Igen a hagyományok alapján, amely vagy történeti hű vagy nem. Az izraeli nevezetes helyszínekről ez inkább valószínűsíthető, míg az egyiptomi jelentéktelenekről ez nehezen képzelhető, de éppenséggel persze nem kizárható. Nyugodtan hihetsz benne, ha neked ez annyira fontos, ezek az úgymond történelmi zarándokhelyek éppen azért jöttek létre, mert másoknak is fontos volt, mert sokaknak segített Jézus történeti valóságát megragadni, ami persze akkor is így marad, ha történetesen Jézus nem abban a házban lakott.

2023. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9.

Az komoly...


Én még utcákat is tudok.


Kb. 3 éves korom óta minden dologra emlékszem, ami nem jelentéktelen, de azelőttről is vannak foszlányok. Megvan az első nap az oviban, megvannak a játékok, a lakásaink, a játszóterek, a kisiskolás élményeim stb. Emlékszem még a járókámra is ovi előtt.


Az izraeli helyek szinte bizonyosak. Ezek őskeresztény és ókeresztény zarándokhelyek. A kereszténység üldözői ezért emeltek föléjük Jeruzsálem meghódítása után pogány templomokat Adonisz és Vénusz tiszteletére. Érdekes, hogy a sztori visszájára sült el. Néró, Hadriánusz és Domitianus már csak halovány történelmi emlékek, ellenben a kereszténység él és virul. Pont ők segítettek a szentélyekkel abban, hogy ezek a helyszínek ne vessünk a múlt homályába.

2023. jún. 30. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!