Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Z a kérdésem hogy Jézus mint...

M dzsuzeppe kérdése:

Z a kérdésem hogy Jézus mint aki magára vette a földi lét korátait, tévedhetett-e? A tévedés nem bűn. Oly tévedésre gondolok, hogy pl. eltévesztett egy görög szavat, vagy nem emlékezett valakinek a nevére akivel futólagosan találkozott?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 09:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Túl gyorsan írtam ki a kérdést és későn vettem észre hogy "Az" helyet igen érdekes módon "Z-"velkezdtem a kérdésemet.
2015. jún. 11. 09:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ez egy hülyeség!
2015. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
miért?
2015. jún. 11. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Másold már be ide, hogy Jézus pl. hol tévesztett görög szavakat, vagy nem emlékezett valakinek a nevére? És ha így is van, te írtad, hogy a tévedés nem bűn. Akkor mi a kérdésed?
2015. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

eltévesztett egy görög szavat.

nem mivel isten adta a szájába a szavakat.


vagy nem emlékezett valakinek a nevére akivel futólagosan találkozott.


aszt is tudta előre hogy mik fognak vele történni mi lesz a sorsa.tehát nem.


az egyetlen tökéletes ember volt a földön.

és isten fia.

mivel isten sohasem téved így ö sem tévedett soha.

2015. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

eleve nem görögül beszélt az életéről szóló beszámolókat viszont már görögül írták azt se mindig túl szép görögséggel, pl a márk evangéliumán nagyon látszik ,hogy zsidó írta aki nem tudott kifejezetten jól görögül, pl tele van olyan kifejezéssel amit a görögök nem használtak, hanem csak egy zsidó kifejezés görög tükörfordítása.


de mire gondolsz konkrétan?


egyébként Jézusnak két természete volt, egyszerre teljes egészébn Isten és egyszerre teljes egészében Ember, mert emerré lett Isten, két természet ami együtt van, de nem keveredik össze valamiféle félistenné, két akarata is van, de az emberi mindig aláveti magát az isteninek, mint Isten a hatalmáról az esetek többségében lemond "kiüresíti magából" a hatalmat

2015. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

csatlakzom az 5-ös válaszadóhz.


Jézus tökéletes volt nem tévedett semmiben, és erre vigyáztt is, mert az Isten iránti szeretet vezette, és a Teremtő szelleme.


Marianne

2015. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik amit a hatos válaszoló írt: az evangéliumokat sem a legcsiszoltabb görög nyelven írták. Úgy tudom hogy Jézus a hellenizmus idején élt. Ekkor még sokhelyen beszéltek görögül. Szerintem Jézus is tudott görögül egy kicsit, erőlködve meg tudta magát érteni! Én így gondolom. Még egy valami nagyon tetszik ahatos válaszba: Jézusba teljes emberi természet volt pl.. szenvedett, éhséget érzett, gondolom a hogy néha fáradt is volt, testileg, lelkileg.
2015. jún. 11. 14:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, tudhatott jézus görögül(sőt szerintem konkrétan minden emberi nyelven tudott), mert akkoriban az a mai angolnak felelt meg, a késő antik kor (abban élt Jézus) meglehetősn hasonló volt a mai világhoz (minél jobban megismerem annál inkáb erősödik bennem ez a vélemény). Viszont meglehetősen keveset mozgott olyan emberek között ahol görögül kellett volna beszéljen, talán csak pilátussal beszélhetett götögül (nem úgy mint a passióban középkori latinul XDXDXD) de pilátos kiválóan ebszélte a zsidók nyelvét, tehát ott is valószínűtlen :/
2015. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
másrészt egész biztos hoy mély kapcsolatba volt a szentlélekkel, tehát ő is képes volt arra amire az apostolok pükösdkor: amikor megszűntek titokzatos, és felemelő módon a nyelvi korlátok.
2015. jún. 11. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!