Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus melyik év, melyik...

Jézus melyik év, melyik hónap, melyik napján született?

Figyelt kérdés
az oké, hogy az időszámításunknak köze van ehhez, de mégis valami konkrét adatra lenne szükségem, előre is köszi
2010. okt. 13. 11:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
és a kraácsony nem azért van dec 25-26-án mert j. akkor született. Hanem mert a pogány valláoskban ekkor ünnepelték a téli napfordulót, amely az egyik legnagyobb ünnep. A keresztény ünnepekek pedig főként azért vannak akkor, amikor, mert anno úgy gondolták, hogy a pogányokat sokkal egyszerűbb lesz átszoktatni a kereszténységre, ha ugyanazokon a napokon ünnepelhetnek, mint eddig, csak más isteneket/szentségeket csúsztatnak az eddigiek helyére. Mondanék konkrét példákat, de lusta vagyok kikeresni a könyvből, amiben olvastamxD
2010. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Jézus születésének időpontjára vonatkozóan két támpontot találunk az evangéliumi leírásokban. Az első támpont Lukács evangéliuma 2:1-6. verseiben olvasható. Arról értesülünk itt, hogy akkor született Jézus, amikor anyja és férje József Betlehembe mentek adóösszeírásra, amelyet Augusztus császár rendeletére Cirénius (Quirinus) szíriai helytartó valósított meg. Valószínűleg arról a vagyonösszeírásról van szó, amelyet ie. 8-ban rendelt el Augusztus. Mivel Júdea római provincia volt, így pontosan nem tudható mikor érte el a rendelet végrehajtása Palesztinát.


A másik támpont Máté evangéliumának leírása a Heródes-féle gyermekgyilkosságról, amelyből megtudhatjuk, hogy Nagy Heródes még élt, amikor Jézus született, de nem sokkal azután meghalt. Josephus Flavius részletesen leírja Heródes halálának körülményeit A zsidók története című művében. Többek közt azt is említi, hogy a király egyik utolsó rémtette idején holdfogyatkozás volt Jeruzsálemben. Nem sokkal ezután húsvét ünnepe előtt meghalt Heródes. A csillagászok pontosan meghatározták, hogy Jeruzsálemben ie. 4. március 12-én volt holdfogyatkozás a húsvéti ünnephez közel eső időben, Heródes valószínűleg április legelején halt meg. Az evangéliumi leírások alapján számításba kell vennünk, hogy Jézus születése után mintegy 40 nappal történt az elsőszülöttként való bemutatás a templomban, éppen ez idő tájt lehetett a napkeleti bölcsek látogatása, mindezek után menekült József a családjával Egyiptomba, és miután bizonyos időt töltött ott, szerzett tudomást Heródes haláláról.


A felsorolt eseményeknek mind ie. 4 április eleje előtt kellett történnie. Ezek az adatok vezetnek el Jézus születése időpontjának megközelítő pontosságú meghatározásához, amely ie. 5 ősze lehetett.


Üdv. Péter

2010. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
7%
1889 április 20. Braunau, Ausztria.
2010. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
0%
pontosan nem tudom de kb.: i.e.1-ben december 24.én 00:00 kor
2010. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Én is úgy tudom, hogy ősszel született, mivel a Bibliában szó esik arról, hogy a juhokat még fent legeltették (télen ezt nem tették a hegyen).

Mivel tavasszal halt meg márc. vége és ápr. eleje (niszán hó 14-én) ebből fél évet levonunk, valószínű, hogy Jézus ősszel, azaz október vége, november eleje-született.

De persze semmi sem biztos.

A Karácsony meg egy világi ünnepből jött, azaz a legsötétebb téli időszakok miatt, ezt ünnepelték, a Saturnáléból, tette át a katolikus papság Jézus születésének ünnepévé.

2010. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

18:30-nak

En nem vagyok istenhivo, de azert azt mondom, hogy SZEGYELD MAGAD!

2010. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jehova tanúitól hallottam már ezt a juhlegeltetős verziót, amit már akkor sem értettem.Ki tudja biztosan, hogy 2000 évvel ezelőtt milyen volt az idő Betlehemben Jézus születésekor? Csak erre alapozni, hogy nem születhetett decemberben elég érdekes számomra.

Húgom decemberben járt Törökországban -ami több száz km-el északabbra van mint Betlehem-, cirka 20 fok volt a hőmérséklet.

Péter magyarázata ésszerűbbnek tűnik.

2011. ápr. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!