Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éve született császármetszés...

2 éve született császármetszéssel a kisfiam, sajnos nem volt tejem.2 hónap múlva születik a második babánk, mit tehetnék, hogy most sikerüljön?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
én ugytudom hogy ha egyszer császárra l szültél , akkor következőben is ugy fogsz. mivel a szülés inditja be igazán a tejtermelést , és a császár nem szülés igazából. nincs tej azonnal , és hamar el is apad. hugom monta ki császárral szült.
2011. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy császáros ismerősöm minél többször tette mellre a babát, így szépen megindult a teje, és ha kellett, fejt (ha nem ürítette ki a baba a mellet).

én simán szültem, így könnyebb dolgom volt, azonnal megszoptathattam a szülőszobán, de lehet, hogy anyósom madárteje és a sok kaja és innivaló segített :) (többet ettem, mint terhesen...)

2011. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél többször tedd mellre a babád! :)Akár 1-1,5-2 óránként!Én azt javaslom, hogy eygszerre csak egy mellből szopiztass, szóval egy etetés egy cici!ÉS 3 órán belül akárhányszor szopiztatsz akkor ugyanarra a cicire tedd vissza!Így a zsírosabb hátsó tejhez is hozzájut a babaád!Mindig nézdd meg az órát, és 3 órán belül ugyanazt a cicit add vissza neki!Ha letelik a 3 óra válts cicit!A láynom 9 hetes korára már 2,5-3 óránként szopizott!ÉS 10 hetes korától átaludta az éjszakát!6 hóig csak szopizott!Most 14 hós és még 3* minimum szopizik egy nap!Náluk is nagyon sok gond volt az elején, nekem nagyon erős a tejleadó reflexem(ömlik a tej a cicimből, íg yfuldoklik szopi közben) és ő sem akart cicizni, én 4-6 hetes koráig fejtem és cumisüvegből adtam neki!Kaptunk szakmai segítséget, és 8 hetes korára cska ciciből evett!

Ha gondolod írj privit, és a szopi szaktanácsadónk elérhetőségét megadom!Telefon email, biztos hogy nagyon szívesen segít, előre is és közben is!Nekünk is eleinte telefonon segített!

Járunk azóta is hozzá szopi anyacsoportba, és több császáros anyuka is jár, akik 2 éves babájukat is szoptatják akár!És nekünk lelkiekben is nagyon sok erőt adott ő, hogy képes vagy rá, és ne add fel, elég a tej, hízik a baba, mindig annyi van ami neki kell....

2011. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Császármetszés és szoptatás


Makacsul tartja magát a tévhit, hogy császármetszés után később/nehezebben indul be a tej. Valójában magának a császármetszés tényének nincs köze a tej beindulásához. Annak feltétele ugyanis a placenta maradéktalan leválása, és ez császáros szülés után ugyanúgy megtörténik, mint hüvelyi szülés után. A tejbelövellés szülés után 30-72 órával várható, I-es típusú (inzulinfüggő) diabéteszben szenvedő mamáknál 24 órával később jelentkezhet.

A műtét utáni körülmények viszont befolyásolhatják a szoptatást. A császáros mamák nem tudják babájukat mellre tenni a szülőszobán, általában a gyermekágyas osztályon is csak később és nem 24 órás rooming-in-rendszerben kapják meg a babát, így nem tudnak igény szerint szoptatni. A műtétkor alkalmazott altatás, fájdalomcsillapítás kihathat a mama és a baba általános állapotára, a baba szopási készségére. A mama sokkal több segítségre szorulhat a szoptatás megkezdéséhez, mint egy hüvelyi úton szült nő.

A műtét során kapott infúzió és az EDA mellékhatásaként gyakrabban jelentkezhet ödémás tejbelövellés.

Mindezek miatt gyakoribb, hogy a császáros mama babája már a kórházban pótlást kap, ami aztán ördögi kört indíthat be.

Ha azonban a császáros mamának is lehetővé tesszük, hogy együtt legyen újszülöttjével, és hogy igény szerint szoptathassa, akkor minden esélye megvan a sikeres szoptatásra."


[link]

2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam, két nap után megindult a tejem. Kb. 2-3 hét kellett, hogy úgy igazán megfelelő mennyiség legyen, de a titka valóban az, hogy sokat legyen a baba a mellen. Nekem az elején 1,5-2 óránként mellen volt, ha kellett 1 órán keresztül is.

Nem szabad feladni! Nem igaz, hogy császártól nem jön meg a tej és hamar elapad. Ha valakinél nem lesz tej, akkor ott valami más okra vezethető vissza a dolog.

Nem lehet tudni, hogy előzőleg miért nem volt tejed. Lehet, hogy a sokk miatt (már ha a császár sokként ért, vagy mert komplikáció volt szülésnél stb.), de lehet, hogy genetikai kérdés. Akkor viszont nehezebb lesz érte tenni, de akkor is tedd sokszor mellre a picit, igyál sok folyadékot, és döntsd el fejben, hogy szoptatni akarsz.

Reméljük sikerül! De ha véletlenül mégsem menne, akkor se keseredj el.

2011. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

1: Ha olyan orvost választasz és fizikálisan képes lennél rá, tudhatsz még természetes úton szülni.(!!!)

2: szopis olvasnivaló: www.lll.hu

2011. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!