Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Robert Fjodorovics Ungern von...

Robert Fjodorovics Ungern von Sternberg milyen vallású volt?

Figyelt kérdés

Ahogy elnéztem az életrajzát a kereszténység római katolikus ágában is érintett volt (származás miatt, voltak teuton/német lovagok, illetve magyarok is a családjában), de különösen az ortodox kereszténység kötődött hozzá, ugyanakkor a buddhizmus is szintén rettenetesen közel állt hozzá. Bár azt nem igazán tudom, hogy pontosan melyik irányzata, ösvénye a buddhizmusnak. Ismerte a mongol, a kínai, a japán és a tibeti irányzatokat és vallásokat is (pl. taoizmust).


Milyen vallás volt valójában?



2023. júl. 5. 12:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Sőt, családjának német részén a lutheránus kereszténységgel is.
2023. júl. 5. 12:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy formalisan nem lepett ki a luteranus keresztenysegbol, hanem mellette foglalkozott okkultizmussal majd buddhizmussal.
2023. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2.

Okkultizmussal?? Én arról sehol nem olvastam.


Én azt olvastam most, hogy a buddhizmust is elfogadta, de a kereszténységet sem utasította el. A feleségét is ortodox keresztény szertartás szerint vette el, aki amúgy ha jól tudom kínai volt (tehát valószínűleg taoista, buddhista, esetleg kínai keresztény).

2023. júl. 5. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvu wikipedia irja, (az oroszban mas van)."Ugyanebben az időszakban Ungern-Sternberg az okkultizmus megszállottjává vált, és különösen érdeklődött a buddhizmus iránt . Unokatestvére, Hermann von Keyserling gróf , aki később jól ismerte, azt írta, hogy a báró tinédzser korától kezdve nagyon kíváncsi volt a " tibeti és hindu nyelvekre".filozófia" és gyakran beszélt a „geometriai szimbólumok" misztikus erőiről. Keyserling Ungern-Sternberget „az egyik legmetafizikailag és legokkultabb tehetségű embernek, akivel valaha találkoztam", és úgy vélte, hogy a báró tisztánlátó, aki olvasni tudott a gondolatokban. Később, Mongóliában Ungern buddhista lett, de nem hagyta el az evangélikus hitet."

Francia wikipedia: "Genealógiája révén legalább három nemzedék óta szorosan kötődött a buddhizmushoz, és nagyon korán került közvetlen kapcsolatba egy tantrikus természetű tibeti beavató renddel, a Vadzsrajánával."

2023. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4.

Misztikus művészet létezik a vadzsrajána buddhizmusban. Ez egy tantrikus hagyomány, semmi okkult nincs benne. Ezeket hívják mandaláknak, bár már korábban, a vadzsrajána buddhizmus létrejötte előtt is volt buddhista ikonográfia mind a hínajána (théraváda), mind a mahájána buddhizmusokban. Bár maga a vadzsrajána rettenetesen misztikus.


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. júl. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!