Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Isten nem...

Lehetséges, hogy Isten nem akarja, hogy bizonyos számára szent helyekre elmehessek? Miért nem akarja?

Figyelt kérdés

Például a Sínai-hegyhez, Betlehembe, Názáretbe, Jeruzsálembe, a Templom-hegyre stb. stb. Szerte a világon (Izrael, Egyiptom, Görögország, Olaszország, Perzsia, India, Jordánia stb.)


Meg volt szervezve, hogy ide is el fogok menni, de az utolsó pillanatban mindig baki csúszik a gépezetbe. Nincs hely a repülőn, nincs hely a szállodában, terrorveszély van, cápatámadások, politikai zavargások, de olyan is volt, hogy a család nem oda akart menni egyszerűen.


A helyzet az, hogy én sokáig mélyen hívő, vallásos ember voltam, viszont úgy éreztem, hogy az egyház hátba döfött (nagyon szemét módon, protekció alapján elkövettek velem szemben egy undorítóságot, utána be is bizonyosodott, hogy egyértelműen protekció volt, tehát nem csak az én vádaskodásom) és úgy éreztem, hogy elhagyott az az isten, akit Istennek neveznek a világvallások. Mivel spirituális ember voltam továbbra is jellememből fakadóan (tehát ki volt zárva, hogy Dawkis legújabb apostola legyek), de csalódtam a főáramú vallásokban és az általuk előírt szigorú önreflexiót, önmegtagadást, önmegtartóztatást, szigorú életmódra vonatkozó szabályokat amúgy sem bírtam, ezért kerestem magamnak néhány extrém módon heterodox tanítást, irányzatot és azok után jártam. New age szervezetek videóit kezdtem nézegetni, thelema, újpogány, eklektikus wicca, meg boszorkány oltárt emeltem magamnak. Direkt a szobám azon sarkát szenteltem át szentéllyé, ami korábban az imahelyem, "házi oltárom" volt, ahol korábban imádkoztam, meditáltam, szentírási részeket olvastam, ugyanazzal a nagyobb és kisebb asztallal, ugyanazzal a füstölőtartóval, ugyanazokkal a gyertyákkal, füstölőkkel, sőt, a korábbi vallási szimbólumokat is ott hagytam (csak azt mondtam, hogy például Jézus is ennek az igazából személytelen istenségnek volt a megnyilvánulása, ahogy Buddha is, meg hogy Mózes minden bizonnyal mágus volt stb.), csak kiegészítettem még néhánnyal (Sante Muerte szimbólumával). Egy időben diakónussá akartam magam szenteltetni egy ilyen közösségben és másokat is ilyen dolgokra bátorítottam. A végén odáig jutottam, hogy szentnek tekintettem a maszturbációt, az egy éjszakás kalandokat, az alkoholfogyasztás, az összes vágyam, az indulataim, sőt, úgy gondoltam, hogy ha ezeket vallási szertartások keretében gyakorlom, akkor megvalósíthatom az evilági örömöt, jólétet a túlvilági "üdvvel", "beteljesedéssel", "magasabb tudatállapottal" szinkronban. Volt, hogy a fény tortáját (cake of light) készítettem, amibe emberi vér és sperma van sütve sok esetben, többek között a zsidó szent kenet receptjével együtt és a célja amúgy hasonló, mint a Volt, hogy bálványszobrot készítettem magamnak, ami a "jó ördög" megtestesítője.


Az idő előrehaladtával egyre inkább kezdtem ezektől eltávolodni, kicsit bűntudatom is volt...


Lehet, hogy Isten rettenetesen megharagudott rám és gyűlöl engem? A bűnöm megbocsáthatatlanul súlyos? Isten nem akarja, hogy az általa megszentelt helyekre akár betegyem a lábam?



2023. júl. 9. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem gyűlöl téged. Isten szeret téged, mert a teremtménye vagy.
2023. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "szent helyeknél" sokkal életbevágóbb, hogy Őhozzá eljuss, visszatalálj.

Ő vár rád, mint az otthonról elment kisebbik fiúra. Nemcsak az idősebbik fiú, hanem a "tékozló" kisebbik fiú sem ismerte valójában az Atya szívét... Mikor magába szállt és hazament, az Atya elébe futott és összecsókolgatta a fiát, akit minden nap várt haza... akit szeretetből elengedett... akiért az életét adta...

2023. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz olyan nagy bűnt elkövetni, hogy Isten ne szeressen.

Annak, hogy miért nem jutottál el oda, számos oka lehet. Lehet, hogy Isten pont egy terrortámadástól akart megóvni.


Jézus követésével nem összeegyeztethető, amiket leírtál, ezért ha szeretnél boldogságban, békében és szentül élni, meg kell térned. Tarts bűnbánatot és hagyd el minden bűnöd! Bár ahogy olvasom, ezt már félig-meddig meg is tetted. A Tízparancsolat jó támpontot ad, de modern szemmel kell nézni. Ha szeretnél újra az egyházhoz tartozni, beszélj egy pappal! Akiket én ismerek, azok segítőkészek. Lehet, hogy neked rossz tapasztalatod van, de a legtöbben jószándékúak. Én is szívesen segítek. Addig is, javaslom, hogy olvasgasd az Evangéliumokat, hogy magad is lásd, milyen a mi Istenünk.

2023. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kell mindent Istennek tulajdonítani? Ezt azok az emberek teszik, akik sosem nőttek fel igazán és nem akarnak felelősséget vállalni semmiért.
2023. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégszív ***** válasza:
Ha komolyan azt hiszed, és ennyire komolyan érint a dolog, tán beszéld meg vele... 😛
2023. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!