Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadót a keresztelés...

Egyházadót a keresztelés évétől kell fizetni? További részletek lent.

Figyelt kérdés

Tavaly keresztelkedtem. Eddig sajnos nem jártam misére, de mostantól rendszeresen fogok menni és szeretném rendezni az egyházadómat. Van egy állandó lakcímem és egy ideiglenes, ahol jelenleg is lakom és gyülekezetbe is az ideiglenes lakcímem szerinti illetékes plébániára járnék.

Ebben az esetben a tavalyi és idei évet kell befizetnem és annak a plébániának ahova járnék vagy az állandó lakcím szerint?

Köszönöm.



2023. júl. 9. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Kárhozatot teremtesz ha isten ellenségét élteted és isten temploma helyett szekták miséjére jársz.
2023. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted nem kellene misére járnom, csak otthon imádkozni, Bibliát olvasni... Vagy van olyan egyház, amit igaznak gondolsz?
2023. júl. 9. 18:51
 3/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Számold ki, hogy 18 éves korodtól mennyit adóztál az államnak és szorozd be egy jó 10-es szorzóval. Az inflációt talán elengedik. 2-3 milliónál gondolom nem több. Fölötte már nem nagyon csóválják a szemüket.
2023. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tavaly 30 évesen keresztelkedtem. Vagy azt nem nézik, csak amikortól keresőképes az ember, akkor kell fizetni?
2023. júl. 9. 21:49
 5/6 Lucifer-666 ***** válasza:
51%
Nem tudom. Nálunk katolikusoknál a kutya sem nézi. Nem üdvösség kérdése. A pásztor mire gyűjt? Lehet jobban tudna válaszolni. Bocsi, hogy írtam.
2023. júl. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem oda kell fizetne, ahova területileg tartozol, de ezt ott is meg tudják mondani.

Onnantól kell fizetni, amióta a közösség tagja vagy, ez pedig a keresztséggel történik.


Nem tudom, hogy visszamenőleg kell-e fizetni, ezt is ott tudják megmondani, ha nem kérik, akkor nem fontos szerintem.


Egyébként ennek egyházi hozzájárulás a neve, az adományok mellett ebből fűtik a templomot, plébániát, ebből fizetik a kántort, ebből cserélik az égőt, ha elromlott, vagy csinálnak más karbantartási, felújítási munkákat.

2023. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!