Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallásba vagy megkeresz...

Milyen vallásba vagy megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Néhány barátom megkeresztelésére(a jézusi módon való bemerítésére) készülök és egy néhány régi barátom(hittestvérem) megkérdezte,hogy új barátaimat milyen vallásba fogom megkeresztelni.

Én azt válaszoltam,hogy NEM vallásba,hanem Jézus Krisztussal való szövetségbe fogom őket megkeresztelni.

Erre újólag feltették a kérdést:Jó,jó,de milyen vallásba. Én ismét válaszoltam,hogy Krisztusban való hitük megvallásába.

Ők fel voltak háborodva,hogy én megtagadtam a hitem és nem a korábbi vallásomba fogok keresztelni.


Te vallásba vagy keresztelve,vagy kizárólag a Jézus Krisztussal való szövetségkötésed pecsételted meg,tetted hívatalossá ezzel a szerződéssel?


Netán a te keresztséged egy vallással kötött szövetség,vagy beavatási ceremónia volt?


Van-e több jelentősége a vallásodnak,mint a Krisztus által rád ruházott feladatodra való felkészítés,az isteni szeretet begyakorlása,annak megszervezése, az Ő dicsőítése hasonlóan érző emberekkel.


Milyen szerepe van még a te vallásodnak,a te hited megélésében?


Milyen szerepe lehet még szerinted a vallásoknak?



2023. ápr. 25. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Te valószínűleg nem is keresztelhetsz, szóval mindegy, érvénytelen lesz. Maximum jó vizesek lesznek szerencsétlenek.
2023. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Miből gondolod,hogy nincs jogom keresztelésre?

2023. ápr. 25. 23:41
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésed bugyutasága alapján sejtem.
2023. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 Valami rémlik, hogy vannak esetek, amikor vízzel bárki kereszzelhet. Legalábbis annak idején az atya mesélt egy anekdotát, hogy egy családdal ünnepelték egy fiatal pap felszentelését, és egy idős néni elmesélte, hogy milyen kicsi volt, amikor született, azt hitték nem marad meg, gyorsan belenyúlt egy pohár tejbe, és megkeresztelte. Kiderült, hogy a tej miatt volt csak érvénytelen a dolog, ezáltal viszont minden más is, de nem emlékszem, hogy oldották meg végül.

Egyébként egy ismerősöm is bemerítkezett valahova, aztán mégsem tetszett neki.

2023. ápr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Kifejtenéd mialapján gondolod bugyutaságnak a kérdésedet?


Ha nem tudod megindokolni,önmagadat minősíted bugyutának!

2023. ápr. 26. 01:09
 6/16 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Nem világos a párhuzamod!

Kifejtenéd,miért érzed a 3 eset párhuzamát?

2023. ápr. 26. 01:11
 7/16 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Szerintem nem a kérdező bugyuta, hanem aki azt sem tudja hová ment keresztelkedni...
2023. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

3.Hsz.Jav.


kérdésemet?

2023. ápr. 26. 01:12
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 Az ismerősöm tudja, hogy hol volt bemeritkezni, én nem tudom, hogy hol volt, csak hogy nem jár már a közösségbe, pedig nagyon lelkes volt.
2023. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Lucifer-666 ***** válasza:
#9 nem rátok gondoltam.
2023. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!