Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem volt olyan rossz ötlet ez...

U. Xorter kérdése:

Nem volt olyan rossz ötlet ez a Teremtés, de én a negyedik napon megálltam volna. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 08:45
 1/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt gondolom, hogy Isten jobban tudja mint a tökéletlen ember. Minden teremtési "map" után elégedett volt a munkájával. Az emberért teremtette meg a világegyetemet, benne a földet, tette élhetővé számunkra. Melyik részlet maradhatott volna ki?

Neked hogyan jobb a kenyér? Nyersen, vagy befejezve, megsülve?

„Bízzál Jehovában teljes szívedből, és a magad értelmére ne támaszkodj” (Péld 3:5) Mért? „Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim — ez Jehova kijelentése. — Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. Mert ahogy a záporeső és a hó alászáll az egekből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatja a földet, és termékennyé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ad a magvetőnek, és kenyeret annak, aki enni kíván, úgy lesz az én beszédem is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghezviszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem." Ézsaiás 55:8-11

U.i. Isten ma sem állt meg/le azzal a tervével, hogy tökéletes emberekkel népesíti be a földet. Éppen a napjainkban zajló világesemények bizonyítják ezt. Hiszen csak azok a dolgok történnek jelenleg, amelyekről Krisztus beszélt a Máté 24 és a Lukács 21 fejezeteiben, és Pál írt az 2Timóteusz 3:1-5 terjedő verseiben. Ha ezek a rettenetes dolgok ilyen pontosan teljesednek, akkor az utána következő csodálatos (leírt) dolgok is garantálnak meg fognak történni! (Jelenések 21:3-5)

2023. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:
..elnézésedet kérem a hibáért...."teremtési "nap"..."
2023. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az ötödik nap után, de ki vagyok én, hogy megmondjam Istennek mit tegyen másként.
2023. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Én a hetedik napon megteremtettem volna a MEO-t.
2023. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégszív ***** válasza:
Az ötlettel kicsit lekéstél. 😛
2023. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!