Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti is szenvedésn...

Keresztények! Ti is szenvedésnek élitek meg az életet és várjátok, hogy az örökéletben teljesedjetek ki?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 12:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen jókat lehet elmélkedni.

Tehát van a földi lét és az, ami a halál után van. Abban mind egyet kell értenünk, hogy az alapvető fizikai ismereteink szerint még akár ateista felfogással is az ami a halál után van tovább kell, hogy tartson, mint az , ami jelenleg zajlik velünk.

Tehát bármi is legyen vagy ne legyen velünk a halál után, az gyakorlatilag örökké fog tartani.

Én kereszténynek vallom magam, noha templomba nem igazán járok. Inkább Krisztus tanítására összpontosítok. Én hiszek abban, amit mond. El merem hinni, mert amikor életem egy legmélyebb pontján hozzá kiáltottam a segítségért és éreztem azt, amire nincsen semmi féle logikus magyarázat. Erre az élményre merek építeni és így merek ráhagyatkozni Jézus tanításaira. A Mester pedig nagyon érdekes módon tanít. Érdekes, ahogyan a szavakat használja. Kerek perec nem mondja meg, hogy milyen lesz odaát, de az jön át nekem a tanításból, hogy van létezés a halál után.

Életem során voltak tapasztalataim arról, amiből kikalkulálhatom, hogy milyen is lehet az, ami odaát lesz. Fel sem fog tűnni előszőr, hogy meghaltunk. Talán hetek, hónapok is eltelhetnek, mire felfogjuk, hogy ez már nem a földi élet, hanem valami más. Talán évezredek is eltelhetnek és mi csak néhány órának tapasztaljuk meg. A név, hogy öröklét egészen találó. Magába foglalja a földi életet, azt, ami előtte volt és azt is, ami utána történt. Nem lineáris, nem egyenesen halad az idő, Hanem inkább olyasmi, mint egy hógömb. A tartalma nem változik, csak átrendeződik, ha megrázzuk. Odaát a legfőbb atrakció, látványosság vagy inkább felfoghatatlanság pedig Isten. Csak éppen látjuk őt színről színre, átlátjuk vele az egész tervet, megértjük azt, amit eddig nem volt lehetőség megérteni. Nem csak a saját szemszögünkből látunk mindent, hanem mindenki szemszögéből látunk minden történetet. Ott már nincs titok, kétely, nincsenek kérdőjelek. Mindenki emléke egyszerre elérhető, mindenki tudása és bölcsessége egyszerre elérhető. Tulajdonképpen bizonyos szempontból holtak sem leszünk. Hanem egy egész részei leszünk.


Hogy mégis miért is vagyunk itt és miért is ne öljük meg magunkat? Ez egyszerű. Itt és most van a lehetőség a cselekvésre. Hogy jót tegyünk. Hogy szeressünk, tanuljunk, fejlődjünk. Isten szeme és füle vagyunk. Isten keze vagyunk. De nem vagyunk Istenek. Nem. Egy Isten van és mi mind a részei vagyunk. Nem egymást támadni a jó, hanem egymással együttműködni. Mert Isten rajtunk keresztül tör be a világba. Isten pedig rengeteg ajándékkal halmozta el az embereket. Rengeteg képességgel. Ezeket a képességeket pedig csak itt a földön tudjuk alkalmazni.

Jézus és a tanítványai, akik ezt végül felfogták teljesen megüresítették magukat. Így tettek a szentek is. Isten akarata szerint éltek. A nagyobb összképet nézték, nem csupán önmagukat.

De nem csak szenvedni jöttünk a világba. És nem csak szenvedésből áll a földi lét. A földi lét egy kincs. Érdemes okosan bánni vele és azzal, ami nekünk megadatott. A szenvedések elől pedig nem érdemes elmenekülni. Azokból fejlődhetünk a legtöbbet. Ebben a fejlődésben pedig Jézus Krisztus ismerete a legjobb segítség.

2023. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!