Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a buddhistáknak a fájdalom nem okoz szenvedést?

Figyelt kérdés
Van náluk egy meditáció amit vipasszánának neveznek, ez a meditáció képes arra, hogy a fájdalmat szenvedés nélkül szemléljük. Akik elvégezték a meditációt azzal szórakoznak, hogy felgyújtják magukat, vagy élve főzik magukat, hogy demonstrálják, hogy a fájdalom már nem okoz többé szenvedést nekik. Durva mi? Ti keresztények mit szóltok ehhez?
2023. júl. 15. 05:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Én is el akartam végezni a vipasszánát, hogy ördögi fájdalomtűrésem legyen, csak nincs hozzá türelmem, mert nagyon sok türelem kell ehhez a meditációhoz.
2023. júl. 15. 05:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Órákig kell ülni egyenes háttal törökülésben és az orron venni a levegőt. És figyelni azt, hogy érinti a levegő a belégzéskor és kilégzéskor az orrot. Egészen addig még meg nem jelenik egy bizsergő érzés. Ezzel a bizsergő érzéssel ami megjelenik több óra meditáció után, le kell szkennelni az egész tested, ahol leszkennelted vele, ott már meditáció nélkül is, a fájdalom nem okoz szenvedést, ha élve elégeted magadat, akkor se fogsz egy dekát se szenvedni. De nekem nincs ahhoz türelmem, hogy órákig üljek egyhelyben. De vannak akik már megcsinálták magukon.
2023. júl. 15. 06:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem a buddhista, hogy eljutott arra a szintre, hogy pár másodperc alatt leszkenneli az egész testét, és ezt csinálja órákig. És ettől ő is eljutott arra a szintre, hogy nincs az a fájdalom amitől szenvedni tudna.
2023. júl. 15. 06:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit elírtam, hogy nem elég egyszer leszkennelni, hanem ezek órákig szkennellik magukat, fölfelé is és lefelé is.
2023. júl. 15. 06:43
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Mondani én is tudok bármit, aztán megnézném szenved-e érzéstelenítő nélkül gyulladással a fogorvosnál. A vipasszánát meg visszapinának olvastam. Ennyi a véleményem róla.
2023. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Manapság népszerű szóval kifejezve, velősen és röviden, bullshit.
2023. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!