Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azokhoz, akik rendszeresen...

Azokhoz, akik rendszeresen imádkoznak, és vallásosak: Ha elkezdtem imádkozni egy kilencedet, de az egyik nap fáradt voltam, és elaludtam, de aztán másnap hajnalban "bepótoltam", akkor a kilenced úgy is érvényes lesz?

Figyelt kérdés
Erről nem ír senki semmi információt,- mi van akkor, ha vmiért nem tudom elimádkozni az adott nap az imát... Isten remélem nem a napot 0-24-ben nézi, hanem azt, h. akarunk-e érte tenni vmit, v. sem, és kitartóak vagyunk? Vagy inkább kezdjem elölről?

2023. júl. 19. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Isten most kétségbeesetten vakarja a fejét az excel táblája előtt...
2023. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező! Nem akarom itt az észt osztani, de amit szerintem rosszul csinálsz az az, hogy "melóként" tekintesz az Istennel kapcsolatra. Ez így nem más, mint teljesítménykényszer, amivel csak a saját életed nehezíted, és ami nem annyira vallási, hanem inkább vállalati kategória.

Itt egy tanítómese a helyes imádkozásról:

A püspök hajója kiköt a tenger egyik elhagyott szigetén, hogy vizet vegyen fel. A püspök sétára indul a sziget belsejébe. Egyszer csak üvöltést hall:

- Legyen átkozott az Isten, legyen átkozott az Isten!

Odasiet, hát egy öregember térdel, és az ég felé emelve arcát ordítja az átkot.

- Hát te mit művelsz? - kérdi a püspök elszörnyedve.

- Imádkozom. Egész nap csak imádkozom

- Te szerencsétlen! Nem így kell imádkozni!

- Hanem hogyan?

- Azt kell mondanod: legyen áldott az Isten! Amit te mondasz, az a kárhozatba visz.

Az öreg a lábához borult.

- Téged az Isten küldött, hogy megvilágosítsál.

Elindult a hajó, a fedélzetén a püspökkel. Egyszer csak rikoltást hall a messzeségbe tűnő szigetről. Odanéz, hát a vén remete szalad a vízen, és kiáltozik:

- Várj meg püspök, várj meg! Elfelejtettem, hogy mit kell mondani!

- Menj vissza nyugodtan - mondja megrendülten a főpap - és mondd azt, amit eddig. Bár én tudnék így imádkozni.

2023. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
2# annyira jól leírja, hogy talán jobban nem lehetne. Én azért megpróbálom a rosszabbat. Kérdező az imádkozás a te és isten személyes kapcsolatotok. Ha érzed, hogy béke száll rád, megtisztulsz, a szereteted és megértésed megnő, a bölcseleted kitágul amikor imádkozol és utána, akkor jó. Ha szabályokat követsz, akkor nem jó. 1 szabály van, a te elméd és isten közös egysége, harmóniája. Nem tudom mi ez a kilenced, de én rengeteget imádkozom, rengeteget hálálkodom és gyönyörködöm és érzem, hogy isten velem van és sokkalta jobban támogat, mint azt kérném, vagy el tudom képzelni előzőlegesen. Javaslom nagyon fontold meg amit, a 2# ír a tanmesével. A lényeg a te lelked és hogy minél inkább rá találj, ami igazán isten gyermeke.
2023. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom magam jó embernek,sok hibám volt és van.

Nem járok templomba,de sokszor a szívemben kérem Istent,hogy segítsen.

És segít,sok szépet ad, szó szerint megadja a mindennapi kenyerem, ad jókedvet, ad egészséget és ad a mindennapokban sok szépet,amit láthatok.Pillangókat,madarakat,szép tájakat,épuleteket...

Egy dolgot nem ad, de biztosan nem érdemlem meg....Nincs párom,társam,akivel egyutt örulhetnék ezeknek a mindennap csodáknak.

Volt már párom,több is,de mindig pórul jártam.Pedig csak szeretni akartam volna...Lehet, rosszul szerettem..

Itt állok három héttel a szulinapom előtt.....Olyan jó lenne,ha elég tolna az élet valakit,akivel megörulnénk egymásnak és közösen élveznénk az életet tovább...

Nem tudom,mi a kilenced, nem ismerem nagyon a Bibliát, de azt tudom,hogy szeretetre szukség van, mint az éltető napra,vízre,levegőre...

Hálás vagyok az eddigi életemért, pedig sokat veszítettem már,embertelen sokat.

Mégis bízom, bízom Isten szeretetében és abban,hogy látva a több éves magányom, torta helyett egy szívet ad nekem a szulinapomra :)

Áldás érte !

2023. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Én rendszeresen imádkozom, de a saját szavaimmal szólok Istenhez, nem egy betanult rigmust vagy versikét ismételgetek. Én nagyon szomorú lennék Isten helyében, ha a beszélni szeretnék gyermekemmel, az pedig folyton csak egy betanult versikét mondogatna nekem egymás után kilencszer vagy akárhányszor.
2023. júl. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem érvényes


5

ezt már vagy 100x olvastam, szó szerint

nem betanult rigmust vagy versikét mond, hanem imádkozik

a kilenced nem betanult ima

"Általánosan kötelező formája nincs, ...szándékát, módját (imádság, böjt, vezeklési gyakorlat) mindenki szabadon határozhatja meg."

2023. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan mint a gyógyszer reggel is hat.


Amúgy a tanuság az hogy inkább reggel imádkozz.


Este inkább adj hálát.

2023. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!