Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lehet egy apácának?...

Milyen lehet egy apácának? Tényleg sokan megbánják, hogy örökfogadalmat tesznek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Persze, ott nincs szex. (Hivatalosan)
2023. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem annyira nem rossz. Nyugodt életük van, sokan élnek közülük majdnem 100 évig.
2023. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki megbánná, az bármikor kiléphet - ennek ellenére kevesen teszik meg.
2023. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lucifer-666 ***** válasza:
45%
Kezük azért van.
2023. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én dolgoztam apácákkal egy munkahelyen. nem lehet tudni, hogy ki bánja meg belül. a munkahelyen kb. ugyanolyanok voltak, mint mi, világiak. de naponta párszor menniük kellett zsolozsmázni a kápolnába, máshol ettek, és hát gondolom, munkaidőn kívül más életük volt.

amúgy nem voltak szentek, ugyanúgy tudtak utálatoskodni meg csúnyán pletykálni, akik olyan típusúak voltak. de voltak köztük nagyon jóindulatúak is.

viszont azt lényeges tudni, hogy borzasztó nagy különbségek vannak apácarend és apácarend között. van, ahol szinte egész nap némaság van, nem járnak ki dolgozni, imádkoznak meg olvasnak egész nap.

2023. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam azon, hogy szerzetesnő legyek. Kb utolsó helyen volt a visszatartó erők között az, hogy nem lehet szex. Azt a részét nem hiszem, hogy megbánnám.

Amúgy ahogy írták, igen nagy különbségek vannak rendek között. Nekem 2 szerzetesnő ismerősöm is van: egyelőre egyik sem bánta meg. Egyikük már örökfogadalmas, másikuk még csak egyszerű fogadalmas. Amúgy az örökfogadalomig a belépéstől számítva elég sok idő, akár 10 év is eltelik.

2023. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi ösztönözhet valakit a fogadalomra?
2023. júl. 23. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ösztönözhet valakit a fogadalomra?"

Hát elsősorban az, hogy szerzetes akar lenni. :)) A szerzetesi fogadalom az az ünnepélyes esemény, amivel a rend tagja lesz valaki. Rendenként változik ennek a módja és hogy mikor teszik le. Az első fogadalmat a novíciátus végén teszik le. Novíciátus az kvázi a tanulóidő vagy próbaidő (általában 2 év). Az első fogadalom ideiglenes és rendtől függ, de 3-6 évre szól. Ezt követően vagy ezt megújítják vagy leteszik az örökfogadalmat, ami már örökre szól.

2023. júl. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!