Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik sokan azt hogy...

Miért hiszik sokan azt hogy halálunk után megszűnik a tudatunk és a személyiségünk? Sokan alvó állapothoz hasinlítják a halált. Öröm hírt kell hogy közöljek. Utánna néztem és keresztény teológia szerint halál után tudatunk elménk megmarad

Figyelt kérdés

2023. júl. 25. 09:51
1 2 3
 1/29 Prókátor ***** válasza:
66%
Mert csak így tudják megmagyarázni a reformált keresztények azt, hogy miért mennek szembe Jézus tanításával és cselekedeteivel. Ha elismernék, hogy a halál után tudatos életet élnek a lelkek, akkor nem lehetnének reformok.
2023. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
52%

A lélek halhatatlanságának tana az ókorban óhatatlanul összekeveredett a platonizmussal, akik hittek a lélek preegzisztenciájában és a metempszichózisban (Órigenészt is megkísértette).


Ettől függetlenül, a proto-ortodox irodalom (Iustinus mártír, Irenaeus stb.) meglehetősen zavaros ebben a kérdésben.

2023. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Apám alkoholista volt, láttam, hogy az elméje hogyan megy tönkre az italtól.

Láttam időseket demenciától elbutulni.


Elagyaráznád, milyen bizonyíték szól amellett, hogy létezik elme test/agy nélkül?

2023. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
Hidd ezt, a végén az agyad úgy is azt a mozit játssza, amit hinni szeretnél, a többi meg lényegtelen. Az örömhíredet meg tartsd meg, engem jobban érdekel az igazság.
2023. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
92%

Akik hisznek a biológiai testtől független lélekben/tudatban, mivel magyarázzák azt, hogy egyes agysérülések esetén gyökeresen változik a személyiség?

Olyankor hová lesz a "régi" lélek?

2023. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Azok, akik hisznek a biológiai testtől független lélektekintettel/tudatra, ezt gyakran az ideák, tapasztalatok és az egyéni tudatosság kifejeződésének tartják. Úgy vélik, hogy a lélek/tudat nem korlátozódik kizárólag az agy fizikai működésére, hanem valamilyen módon áthatolja és befolyásolja azt.


Amikor az agy szenved sérülést, például baleset vagy betegség következtében, az idegi kapcsolatok megszakadhatnak, vagy az agyi területek károsodhatnak. Ez az agy változásokat eredményezhet, amelyek befolyásolhatják a személyiség kialakulását és megváltoztathatják azt. Például, ha az agyi sérülés érinti az érzelmi központokat vagy a döntéshozatali folyamatokat, az egyén viselkedése, gondolkodása vagy érzése is megváltozhat.


A lélek/tudat hívői valószínűleg úgy magyarázzák ezeket a változásokat, hogy bár az agysérülés hatással van az egyéni kognitív és viselkedési funkciókra, az alapvető lélektani esszenciát vagy az igazi "én"-t, amely a lélek/tudat része, nem befolyásolja közvetlenül. Tehát a személyiség megváltozása az agy fizikai változásain keresztül történik, de maga a tudatosság vagy a lélek továbbra is fennmarad.

2023. júl. 25. 17:09
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

"A lélek/tudat hívői valószínűleg úgy magyarázzák ezeket a változásokat, hogy bár az agysérülés hatással van az egyéni kognitív és viselkedési funkciókra, az alapvető lélektani esszenciát vagy az igazi "én"-t, amely a lélek/tudat része, nem befolyásolja közvetlenül. Tehát a személyiség megváltozása az agy fizikai változásain keresztül történik, de maga a tudatosság vagy a lélek továbbra is fennmarad."

. Igen, és milyen az az "én", ami csak esszencia, akcidencia nélkül? Vagy akkor úgy el elképzelni, hogy a túlvilág jórészt demens lelkekkel lesz tele?

2023. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Azt mondja az atya olyan helyet készített el nekünk amilyet még fül nem hallott szem nem látott szív nem tapasztalt. Ne kérdezősködj előbb vagy utóbb megtudod. Egyébkent az én tudat lehet hogy megvan a lélekben eszenciaként és nem csak az agyban van jelen
2023. júl. 25. 17:26
 9/29 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Ezzel választ adtál a saját kérdésedre:

"Amikor az agy szenved sérülést, például baleset vagy betegség következtében, az idegi kapcsolatok megszakadhatnak, vagy az agyi területek károsodhatnak. Ez az agy változásokat eredményezhet, amelyek befolyásolhatják a személyiség kialakulását és megváltoztathatják azt. Például, ha az agyi sérülés érinti az érzelmi központokat vagy a döntéshozatali folyamatokat, az egyén viselkedése, gondolkodása vagy érzése is megváltozhat."

Tudod mekkora mértékben sérül az agy a halál beálltával?

2023. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ne kérdezősködj előbb vagy utóbb megtudod."

. Vicces ezt pont a Kérdezőtől olvasni...

Egyébként pont erre a reakcióra számítottam, ahogy logikai ellentmondáshoz érünk.


"Egyébkent az én tudat lehet hogy megvan a lélekben eszenciaként és nem csak az agyban van jelen"

. Meggyőződésem, hogy nem tudod, mit jelent a szó, hogy "esszencia", iletve hogy nem tudod, mit takar az esszencia/akcidencia terminológia.

2023. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!