Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek nem hisznek Istenben, de egy ha látnak egy hullócsillagot, akkor kívánnak valamit?

Figyelt kérdés
Egy, az atmoszférában elégő kődarabnak nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint a Teremtő Istennek, az Édesapjuknak?

2023. júl. 27. 23:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Na de miért ne kívanhatna valaki valamit aki nem hisz istenben? Nem tőle kíván.
2023. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

Mert az ember nem csak társas lény, hanem hívő lény is. Mindenki hisz valamiben. Aki azt mondja, hogy nem hisz semmiben, az abban hisz, hogy ő nem hisz semmiben. Aki nem hívő, az hiszékeny, babonás. Egyszerűen azért, mert az ember természete ilyen.


Én is szoktam kívánni, mikor látok egy hullócsillagot - akármikor is szoktam kívánni :) Kérjetek, és kaptok. Mennyivel inkább adja az Atya Szentlelket azoknak, akik kérik tőle...?

2023. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
A ChatGPT biztos azt mondaná, hogy mindenkinek egyedi stílusa van és ez nem baj...
2023. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Kulonbozo okokbol, gondolom. Van, aki csak jatekosan kivan, mert ezt szoktuk, ugyanigy ha elfujja a szulinapi tortan a gyertyat.

Ezzel egyutt, a kutatasok szerint az ateistak nagyobb esellyel babonasok, mint az istenhivok. Ennek egyik oka, hogy a babonasagot elvileg egyes egyhazak tiltjak. Masreszt ha valaki megtalalta a talajt a laba alatt a hit formajaban, akkor nem billenti az ki, hogy egy fekete macska atszaladt az uton, es nem kop hatra, hogy semlegesitse. Ahogy regen mondtak neha: aki Istenben hisz, az csak abban, aki Istenben nem hisz, az minden babonasagban hinni fog (ez igy nem igaz, de van osszefugges).

2023. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

#2

"Mindenki hisz valamiben."

Ezt hallottuk már ezerszer és nem lett jobb érv.

A logikai hiba az, hogy kétértelmű vagy.

Tudnád definiálni a hitet?

Mert én nem keverem össze az istenbe vetett hitet a gravitációban való hitemmel.



"Aki azt mondja, hogy nem hisz semmiben, az abban hisz, hogy ő nem hisz semmiben."

Ez egy tautológia, szóval értelmetlen a kijelentés.

De köszi, hogy gondolatolvasó létedre jobban akarod mások gondolatát ismerni.



"Aki nem hívő, az hiszékeny, babonás."

Épp fordítva.



"Én is szoktam kívánni, mikor látok egy hullócsillagot - akármikor is szoktam kívánni :)"

Még mindig nem kötötted össze a hullócsillagot istennel.



"Mennyivel inkább adja az Atya Szentlelket azoknak, akik kérik tőle...?"

Mindenható isten tudja mire van szükséged. Sőt ő elméletileg azt is tudja, hogy hiszel benne és kérnéd.

Ezen ponton ez csak isten önajnározása folyik épp.

2023. júl. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Azt mondja:


Az emberi hit és hiedelem nagyon összetett és személyes dolog. Az, hogy valaki hisz-e Istenben vagy sem, számos tényezőtől függhet, például a személyes tapasztalatoktól, a kulturális hátterétől vagy a tudományos meggyőződésétől.


A hullócsillagok kívánságokhoz kapcsolódó hagyománya gyakran származik a folklórból és a romantikus elképzelésekből. Sok emberben él a vágy, hogy valami pozitív változást hozzanak az életükbe, és a hullócsillagok kívánságok teljesülésének lehetőségét jelenthetik számukra.


Fontos megjegyezni, hogy a hit és a kívánságok teljesülése nem feltétlenül kötődik egymáshoz. Az, hogy valaki hisz-e Istenben vagy sem, nem befolyásolja a hullócsillagok kívánságokhoz kapcsolódó hagyományának követését.


Minden embernek joga van saját hitéhez és meggyőződéséhez, és fontos, hogy tiszteletben tartsuk egymás eltérő nézőpontjait és hiedelmeit.

2023. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

5

A gravitációban nem "hiszünk", az ugyanis bizonyított tény. Isten létezésére nincs bizonyíték (vagy ami van, az inkább csak filozófiai spekuláció), így benne csak hinni lehet. Amivel amúgy semmi baj, én SZEMÉLYESEN hiszek benne, de ez most mindegy.

A logikai hibát éppen te követed el, amikor összekevered a "hit" és a "tudás" fogalmait. A gravitációban "hinni" ugyanaz, mint isten létezését "tudni".


A kérdező meg a (keresztény) vallás elutasítását mossa össze a teljes materializmussal. Csakhogy a vallás és a materializmus közt ott van még egy egész világ a maga változatosságával: agnoszticizmus, babonák, ezotéria, más vallások stb.

2023. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk az engem is megmosolyogtat, amikor valaki ateista, de elhisz ilyen babonákat, hogy kívánni kell ha hullócsillagot látsz, meg hogy a fekete macska balszerencsét hoz ha átmegy előtted, stb.
2023. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
14%
Kevés olyan ateista van, aki a haláloságyán ne könyörögne Istenhez, hogy mentse meg.
2023. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

'Ezt hallottuk már ezerszer és nem lett jobb érv.'


Egy tény nem változik attól, hogy hányszor hallod.


'Tudnád definiálni a hitet?'


Igen, csak abba is belekötnél.


'Épp fordítva.'


Nem, nem. Mindenkinek szüksége van arra, hogy higgyen valamiben.


'Még mindig nem kötötted össze a hullócsillagot istennel.'


Isten teremtette a meteoritot, és téged is. Minden gyermeke végtelenül kedvesebb Neki, mint az egész univerzum. Te is.


'Mindenható isten tudja mire van szükséged. Sőt ő elméletileg azt is tudja, hogy hiszel benne és kérnéd.'


Isten partnernek tekint téged, nem pólyásbabának. Máriát is megkérdezte, hogy vállalja-e a feladatot.


'Ezen ponton ez csak isten önajnározása folyik épp.'


Nem jól Ismered Őt.

2023. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!