Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ami a katolikusoknál a mise,...

Ami a katolikusoknál a mise, az más vallásokban is van? Iszlám stb, tehát ez a féle tisztelet adás. (természetesen más néven formában stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok én katolikus misét nézek, ezért igy kérdem, ehhez hasonló "dolog" (ITT SENKI ÉRZÉSEIT NEM SZERETNÉM BÁNTANI NEM TALÁLTAM SZÓT RÁ) EZ a fajta tisztelet adás a Istennek, ez meg van más vallásba is?. (ők más néven nevezik a teremtőt,tudom )
2023. júl. 28. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zsidóknál: istentisztelet, imarend

A muszlimok szent napja a péntek, a pénteki ima kb. mint a keresztényeknél a vasárnapi mise.

2023. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi és hétközi tisztelet adás van? Mert ugye a katolikusoknál van csak rövidebb mint a vasárnapi.
2023. júl. 29. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

A szó eredeti értelmében csak a rom. katolikusoknál van, de vallások is átvették a szóhasználatot a köznyelvben.

A mise tulajdonképpen csak az a rész, amikor a pap az ostyát átváltoztatja Krisztus testévé. Ha ez hiányzik, - márpedig a többi vallás szertartásából, még a görög katolikusból is hiányzik - az a többi kereszténynél istentisztelet.

2023. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam köszi, és van mindem nap szertartás mint a római katolikusoknál? Vagy csak heti 1 ami fentebb olvasható?
2023. júl. 29. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom. (#3) vagyok.
2023. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi , ndem biztos de mintha régen azt olvastam volna, hogy a napi is csak a rómaikatólikusoknál van. (de nem minden templomba pl van ahol heti kettő van, a m i kis falusi templomunkba is azt hiszem kettő van 1 a hét valamelyik napján és a vasárnapi, nem tudom én nem járok mozgássérült vagyok youtube on misézek, ahonnan közvetitik ott minden nap van, de az fővárosi templom. )
2023. júl. 29. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!