Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed rokonom...

Mi a véleményed rokonom írásáról? 3 unokáját megkeresztelték. Egyik 7 éves másik 2 , a harmadik 6 éves.

Figyelt kérdés

Katolikusok, bár nem gyakorolja se a nagymama se a szülők a hitet. Ezt írta ki rokon; Gyönyörű Viragaim Áldjon az Úr Jézus Krisztus Beneteket !

Baranykak lettetek ! Halleluja! Dicsőség az Úrnak ! Az Úr országának orok eletnek örökösei !


2023. aug. 3. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanaz, mint a többi hasonló agyatlan Facebook-bejegyzésről, legyen az Máté Péter-dal a Mindenegyben blogról, pecázós fotó az onokával, jaóféle régi házi kenyér, mer' az vót az igazi, Drábik János újabb tényfeltárása (vagy valami, amit neki tulajdonítanak), esetleg naplementés fotó, mert tízmilliószoros nap van és gondold végig, mit teszel. Sajnálom az ilyen embereket, de csodálkozom rajta, hogy lehet éveket, évtizedeket leélni mindennemű agyi működés nélkül.
2023. aug. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Semmi. Hisz valamiben. Neked ez miben árt, miben befolyásol? Amíg nem akar valaki téríteni, nekem mindegy, hogy öko-bio követő, vegán, szoptatóshordozókendős anyuka, roma, szétplasztikázott, stb.

Mindenkit lehetne utálni, megszólni valamiért. És teszitek is. Ez szomorïbb, mint amit kitett a rokonod. De mi értelme? Provokatívnak érzem a kérdést. Miért nem tudod ezt megbeszélni a családtagokkal, akikre tartozna?

2023. aug. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Az ő dolga.
2023. aug. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy hívő keresztény lehet.
2023. aug. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

1. Nem muszáj “gyakorolnia” a hitet ahhoz hogy higgyen

2. Neked nem tök mindegy miben hisz meg miben nem?

2023. aug. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek megkeresztelése azt jelenti hogy a szülő vállalja azt hogy keresztény módon neveli a gyerekeit.(mert egy baba nem is tud erről dönteni)

Ami a fenti esetben nem áll fent mivel nem is hívők.

A pap meg ugy néz ki nem vikágosít fel senkit mert sok az ilyen "keresztelő" a semmire.


Amugy a vélenyem nekem rossz azokrol akik a facen szeretetről meg angyalkákról pampognak, kozben nárcik, vagy a másikba állitják a kèst, szemét emberek. De azért posztolgatják hogy a hálás meg angyalkás szép idézeteket.

2023. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy Puzsér mondaná, demózza, hogy keresztény. Szerintem egy igazi keresztény gondolkodású embernek ilyesmi eszébe sem jutna. Inkább álszentség ez, mint valódi hit.
2023. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Elküldeném neki az eddig összeít bibliai aranymondataimat. Eredetileg a valláskárosult homofóboknak van címezve, de annak is tökéletes, aki azt hiszi, hogy a kereszténység egy bekés, szeretetteljes vallás.


Nem értem, hogy lehet valaki büszke arra, hogy egy olyan vallást követ, ami szerint semmi baj sincs azzal, ha valaki félholtra veri a rabszolgáját, aki majd pár nap múlva meghal. Vagy hogy halálra kéne kövezni azt, aki vért evett, vagy épp menstruáló nővel szexelt. Vagy ami szerint valaki simán eladhatná a lányát rabszolgának.



Amúgy itt vannak, szépen fel lehet lapozni a Bibliát, s minden ott van benne, ahol megjelöltem (ha nem írtam el valamit, még nincs átnézve). Miért nem ezeket tanítják hittan órán, s miért azokat a mézes-mázas történeteket?


Az hogy férfival ne háljon férfi, mert az utálatosság 3Móz 18:22 egyértelműen kimondja, továbbá a 3Móz 20:13 azt is kimondja, hogy ezeket mind halálra kell kövezni. De nekem lenne egypár kérdésem, mert nem mindenhol ilyen egyértelmű az Úr szava:


1. Azt tudom, hogy az elfüstölt égőáldozat kedves illatú tűzáldozat az úrnak (3Mós 1), de mi van ha a környező embereknek egyáltalán nem kedves? Leölhetem őket?

2. Mikor írtsa ki az Úr azokat az embereket, akik vért ettek (pl. véreshurkát)? (3Móz 7:26, 3Móz 17:10)

3. Ha a nyúl, a disznó és minden olyan vízi állat, aminek nincs uszonya és pikkelye (pl. kagyló, rák) tisztátalan állat, és nem szabad enni belőle (3Móz 11:6-11), de a vándorsáskát és pár egyéb sáska nem es belőlük lehet (3Móz 11:22), akkor miért előbbiekből van több a boltok polcain?

4. Ha valami sporthoz van kedvem, amihez eredetileg disznó bőrből készült labda jár, hogy ne legyek tisztátalan (3Móz 11:8), elég ha csak nem érintem meg közvetlenül a labdát (pl. kesztyűt húzok), vagy szerezzek be inkább valami gumi utánzatot?

5. A születendő fiamat hol tudom majd körülmetéltetni, mikor majd 8 napos lesz, ahogy az a 3Móz 12:3-ban le van írva?

6. Illetve abban, hogy az anya tisztátalan lesz szülés után és 33-66 napig otthon kell maradjon, míg megtisztul a vértől (3Móz 12:2-5), az "otthon" a nyaralókra is vonatkozik? Vagy csak az számít otthonnak, ahol az év legnagyobb részében él? Ekkor viszont mi van az albérletekben vagy kollégiumokban lakó fiatalokkal? Ők maradjanak ott, vagy menjenek haza a szülői házba?

7. Továbbá, a szülés után előírt égőáldozathoz az egyéves bárányt, a vétekáldozathoz meg a galambot vagy a gerlét, a tisztulás napjai után legkésőbb mikor kell elvinni a paphoz? (3Móz 12:6)

8. Az ok, hogy a férfi magömlést követően estig tisztátalan, az asszony meg vérzéskor 7 napig, de az asszonynál miért lesz minden tárgy is tisztátalan, amin ül vagy fekszik, miközben a férfiaknál csak az lesz tisztátalam, amire a magömlés került? (3Móz 15:16-24)

9. Akkor is ki kell írtani azt a férfit, aki épp menstruáló nővel közösült (3Móz 18:19, 3Móz 20:18)), ha épp nem tudott róla, mert nagyon gyenge volt a nő vérzese vagy valami?

10. Ha a 3Móz 19:3-ban (és 3Móz 19:30-ban) az áll, hogy a szombatot kell megtartani, akkor miért a vasárnap él a köztudatban? Illetve hogy kell meghaljon az, aki munkát végez szombaton? (2Móz 35:2)

11. Ha a szamaram a lovammal úgy párosodik, hogy azt én nem akartam, de nem is tettem sokat ellene, akkor is megszegtem a 3Móz 19:19-et?

12. A mező kétféle maggal való bevetésének tilalma, ami szintén 3Móz 19:19-ben van leírva, a hasonló növenyekre is vonatkozik? Például koktélparadicsom és sima paradicsom mehet egyszerre? Vagy 2 különböző fajta krumpli?

13. Ha meg nem írja a címkén, hogy miből lészült a ruha, a kétféle anyagból szőtt ruha hordásának bűne a gyártót terheli helyettem? (3Móz 19:19)

14. Az szép és jó, hogy a tetoválás tiltva van, ahogy az a 3Móz 19:28-ban le van írva, és el is van ítélbe a tetovalt ember, de pont felette, a 3Móz 19:27-ben meg az áll, hogy ne nyírjuk le a halántékunkról a hajat és ne csúfítsuk el a szakállunk végét. Ezeknek a megítélése, miért nem egyezik a tetovált emberek elítélésével?

15. A televíziós jövendőmondókat mikor kövezzük halálra, ahogy az azt a 3Móz 20:27 mondja?

16. 3Móz 21:17-23 kimomdja, hogy akinek valamilyen testi fogyatékossága van, nem mehet az úr oltárához. A vakok és hályogos szeműek külön ki vannak emelve, de mi van a szemüvegesekkel? Hány dioptria a megengedett?

17. Azt már tudom hogy aki az Úr nevét káromolja az halállal lakoljon, irgalom nélkül kövezze meg az egész közösség (3Móz 24:16), de ez peldául a Facebook közösségre is vonatkozik? Ha igen, akkor hol vannak azok az összejövetelek, ahol halálra lehet kövezni azokat, akik egy kommentben az Úr nevét káromolták? Szívesen részt vennék rajtuk.

18. 3Móz 25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. A kevert nemzetiségűekkel viszont mi van? Ők is a rabszolgáim lehetnek?

19. Azt tudom, hogy ha valaki a rabszolgáját úgy megüti, hogy az meghal a keze között, annak bűnhődnie kell, viszont ha még 1-2 napig életben marad, s csak utánna hal meg, akkor már nem (2Móz 22:20-21). Viszont mi van, ha nem a verésbe halt meg, hanem például elvitte a szívroham közben? Vagy ha még nem telt el az 1-2 nap, de például félrenyel valamit s megfulladt?

20. Ha elszeretném adni a lányomat rabszolgának, ahogy azt az Exodus 21:7 megengedi, mi lenne manapság a méltányos ár érte?

2023. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
A véleményem az, hogy a kérődző már megint ocsmány, sunyi módon próbál téríteni.
2023. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Cigány megy az Istenhez. Az Isten kérdezi tőle van kajad? Van . Hozzál nekem! Majd este. Este megy az Isten a cigányhoz. Jöttem enni. Kérdezi az Isten a cigánytol. Akarsz gazdag lenni? Azt mondja a cigány, hogy nem. Ekkor megszólal egy hang. Cigány vidd ki a szemetet!


A világon mindenhol ugyan úgy működik minden.

2023. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!