Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy értette Jézus hogy...

Hogy értette Jézus hogy farizeusok ördögtől vannak? Őket nem akarta megmenteni holott együtt evett bűnösökkel? Farizeusság nem számít bűnnek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 8. 08:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint olyan értelemben hogy farizeusoknak van megtérés? Belső hang azt mondja hogy nincs de nem tudom
2023. aug. 8. 08:28
 2/17 A kérdező kommentje:
Meg ugye farizeusok atyja a sátán és ha megtérnek akkor Isten (Elohim) lesz újra az atyjuk ha meg tudnak térni egyáltalán
2023. aug. 8. 08:34
 3/17 A kérdező kommentje:
??
2023. aug. 8. 10:48
 4/17 anonim ***** válasza:

Jézus farizeusokról való beszéde során nem azt állította, hogy minden farizeus ördögtől való vagy hogy a farizeusság maga bűn lenne. Jézus kritizálta a farizeusokat, mert sokan közülük képmutatóak voltak és hatalmi pozícióikat visszaélve törvényeskedtek. Az ő kritikájuk arra irányult, hogy gyakran elhanyagolták az igazságosságot, a szeretetet és az irgalmasságot.


Amikor Jézus együtt evett bűnösökkel, az nem azt jelenti, hogy elfogadta vagy jóváhagyta a bűnt. Jézus azért volt jelen ezekben a helyzetekben, hogy megmentse a bűnösöket, megmutassa nekik az irgalmas szeretetét, és lehetőséget adjon nekik a megtérésre. A farizeusok viszont gyakran elutasították Jézust és tanításait, és nem fogadták el a megtérés lehetőségét.

2023. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 Na most farizeusok akkor hogy tudnak megterni ha mar egSzer elutasitották? Elohim azt akarja minden ember megteresre jusson nem gyonyorkodik gonosz halalaban.


Jezus is azert evett veluk hogy megterjenek a bunosok

2023. aug. 8. 14:43
 6/17 A kérdező kommentje:

Meg akkor ez az ige mit jelent?


2 Péter 3:9 HUNK

Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson

2023. aug. 8. 14:46
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg a megszallott emberekrol nem is beszeltem akik nem keszakarva teszik a bűnt hanem a gonosz szellem pl tisztanlato szellem hatására
2023. aug. 8. 14:47
 8/17 anonim ***** válasza:
2023-ban orbán van 100 éve , hogy lehet valaki ennyire gyopos buta ember. Mennyen vissza valami irogepnek.
2023. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jézus azért mondta a farizeusoknak,hogy az ördögtől vannak mert meg akarták őt ölni.Ahhoz hogy Jézusnak ezt a mondatát megértsd el kell olvasnod a János evangéliuma 8-as fejezetét.Nincs arról szó hogy Jézus nem szerette volna a farizeusokat,hisz azért jött hogy az emberek általa megmentésben részesüljenek.De meg akarták őt ölni,és Jézus ezt azért mondta nekik hogy az ördög atyától valók vagytok.

János evangéliuma8/37

Tudom, hogy Ábrahám magva vagytok; de meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok.

János evangéliuma8/39

Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.

40

Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, aki az igazságot beszéltem néktek, amelyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.

44

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

2023. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A farizeusok között is voltak Jézusnak követői, pl. Nikodémus és Arimátiai József. Később Pál apostol is farizeusként tért meg.

A farizeusok tudták, hogy Jézus Istentől jött, hisz Nikodémus bevallja: +Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele." Ján, 3,2.

Tehát ők tudták. Nem tudtalanságból utasították el Jézust, hanem úgy, hogy tudták, hogy Istentől jött. De nem ez volt az, amiért Jézus megrótta őket, hanem az, hogy elzárták az utat mások megtérése előtt. "„Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt: ti magatok nem mentek be, és azokat sem engeditek be, akik be akarnak menni.” Máté 23,13.

Elutasítani Istent, és még ráadásul mások elől is elzárni az utat Istenhez, megakadályozni, hogy megtérjenek és így megmeneküljenek, ez volt az, ami ördögi volt a farizeusokban. És ebben az ördögi lelkületben még meg is akarták ölni Jézust. Gyűlölték Istent, felülírták a rendelkezéseit, miközben magukat Isten szolgáinak állították, hogy az embereket megtévesszék.

2023. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!