Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokolban milyen érdekes...

A pokolban milyen érdekes kínzások vannak?

Figyelt kérdés
Az irodalomtanárom mesélte, hogy elég érdekes, és találékony kínzásokat vetnek be. Mondjuk én nem vagyok nagy vallásos, csak érdekelne. A google-n nem nagyon találtam. Lehet bármelyik hitben kutakodni.:D Amikor erröl volt szó a görög mitológiával foglalkoztunk.
2010. okt. 15. 19:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%

Hiszékenyeknek egy kis rettegnivaló kamufelvétel:


http://www.youtube.com/watch?v=xV8NLu36Sz0

2010. okt. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

a pokol nem hely,hanem állapot.

az ember lelkének legnyomorúságosabb állapota.

gyűlölet,félelem,irigység,bűntudat,stb...


Démonok,Ördögök pedig csak a vallásos emberek fantáziájában léteznek.

2010. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

A kínokat sírással és fogak csikorgatásával jellemzik (Mt 8,12; 13,42; 22,13; 25,30). A Jel 14,20; 19,20; 21,8 hozzáveszi Szodoma és Gomorra égésének a képét is, ezért emlegeti a kénköves, tüzes tavat. Pál inkább örök romlásról (2Tesz 1,9; 1Tim 6,9), elvetésről (2Tim 2,10; 1Kor 1,18; 2Kor 2,15) beszél. De ezek a kifejezések sem mondanak semmi közelebbit a kárhozottak állapotáról, inkább azt jelképezik, hogy tűzhöz hasonló kínokkal jár.


Nincs bibliai alapja annak a késői, népi elképzelésnek, amely szerint a hitetlenek lelkét a pokolban ördögök kínoznák, és nem is így kell ezt felfogni.

2010. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek a mennyországban, és pokolban. De azért érdekes.:D
2010. okt. 19. 13:56
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

10-16 12:27-irt véleménnyel teljes mértékben egyetértek!

Ugyanígy van csak értelme a Menyország(Mennyország??)kifejezésnek is!

2010. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

Ha igaz lenne tegyük fel hogy van pokol mint olyan, akkor már mi lenne az értelme a kinzásnak??Aki meghalt az nem fog megjavulni a kinzások hatására,vagyha mégis akkor mi érteleme volt megjavitani??

Egy pofont is a következő rosszcselekedet megelőzésére adsz.Börtönbüntetésnek is az a célja hogy visszatartson valamitől.

Tehát a halott lélek kinzása olyan mintha döglött kutyát kajamegvonással büntetsz.

Ez a halál utáni pokolmese a papok által a kisember irányába történő megvezetés!!Ha igaz lenne akkor a pokolban többségben lennének a papok mivel nekik van a legtöbb kielégitetlen vágyuk és a gondolattal vétkezéssel is pokolra lehet jutni---legalábbis azt hirdetik!!

2010. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

10-16 15:45


Na, megjött Jehova tanúja...

2010. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Tévedsz. Épphogy azt mondtam, hogy van pokol, de ezt nem népiesen kell felfogni, hiszen a kínok az Istentől való elszakítottságban valósul meg.
2010. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

A Biblia ezt írja:

"Ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás"

De én ezen nem gondolkozok, hiszek Istenben, és Isten azt ígéri, hogy aki hisz Ő benne, az üdvözül. Igyekszem minden erőmmel úgy élni, ahogy azt a Biblia írja.

2010. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!