Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lmbtq barát templomok, gyüleke...

Nedti kérdése:

Lmbtq barát templomok, gyülekezetek Budapesten?

Figyelt kérdés
Elég egyértelmű kérdés. Kérlek csak jó indulattal válaszoljatok! <3

2023. aug. 18. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb keresztény felekezet (neoprotestáns szektákat kivéve) korra, nemre, szexuális orientációra való tekintet nélkül szívesen lát mindenkit. Viszont olyat nem fogsz találni, ahol például helyeslik majd az egyneműek házaságát, vagy hasonló, a Biblia tanításának ellent mondó dolgokat.
2023. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Demion ***** válasza:
57%
2023. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

LMBTQ barát?

Elég sok templomban voltam már a magam 34 évével, de eddig egyszer sem kérdezték meg, hogy milyen a szexuális orientációm...

2023. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Majd megfogják, ha rendszeresen a partnereddel, esetleges gyereketekkel együtt mész, főleg ha nem csak passzív nézőként akarsz résztvenni heti egyszer az istentiszteleten valahol a hátsó sorban, hanem szerves része akarsz lenni a közösségnek. Ja, hogy úgy érted, hogy húzza meg magát a sarokban, tagadja le a családját, esetleg kifejezetten hazudjon? Bocs, de ez így nemhogy nem LMBTQ barát, ez így még csak nem is vallási közösség.

Kérdező, valaki belinkelte a mozaikközösséget, ez már egy jó irány. Ha jól emlékszem, van valami “Öt-Kenyér” egyesület, vagy ilyesmi, arra is érdemes rákeresni. Ahogy megismertem, Iványi is egy nagyon nyitott ember, talán vele is érdemes beszélni, hogy az ő közösségében ez mennyire vállalható nyíltan.

Ha a kereszténységben kívül is érdekelnek közösségek, a 2 budapesti reformzsidó közösség (Szim Salom és Bét Orim) teljesen nyíltan LMBTQ barát közösségek.

2023. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
40%

Az LMBTQ a Sátán műve. Nincs ilyen temploma az Egyháznak (Németországon kívül).

A homoszexualitással nincs baj, csak, hogyha az ilyen irányú vonzalommal rendelkező emberek engednek bűnös vonzalmuknak. Az ilyen emberek is tisztaságra vannak meghívva. Házasságra nem léphetnek, mert az Isten egy férfi és nő között teremtette a házasságot.

2023. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 -nek. Az lmbtq nem sátán műve. Így születtem, ahogy több millió más ember is. Nem házasodni akarok, hanem egy olyan közösséget, ahol nem küldenek a pokolra mert barátnőm van.

Amerikába is több egyház van, ahol lmbtq barátok.

2023. aug. 18. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező. Miért akarsz keresztény közösséget ha lmbtq-nak vallod magad? Miért nem lmbtq közösséget kerestek akkor?

Az lmbtq és a kereszténység nagyon két külön világ.

Vagy annyira hiszel Istenben?

Akkor kezdj azzal, hogy ne kategorizáld magad az lmbtq betűtészta levesbe, hanem simán csak homoszexuálisként azonosítsd magad.

Attól hogy saját nemedhez vonzódsz még nem kell feltétlen lmbtq-nak is lenned, a legtöbb lmbtq ember utálja a keresztényeket, ezért nem fogják jó szemmel néni a keresztények, ha szivárványos felsőbe állítasz be a templomba.

Szóval válassz vagy lmbtq vagy Isten.


Tudsz angolul?

Szeretném ha ebbe a videóba belenéznél, és ez alapján komolyan átgondolnád, hogy mit is akarsz és melyik oldalhoz húzol:



https://www.youtube.com/watch?v=9mXnbY0cTgY

2023. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, az megvan hogy ez a kereszténység alapján bűn? Miért akarsz egy olyan közösséghez tartozni, ami azt vallja, hogy kárhozatra kerülsz azért, amilyen vagy?
2023. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"Kérdező, az megvan hogy ez a kereszténység alapján bűn? Miért akarsz egy olyan közösséghez tartozni, ami azt vallja, hogy kárhozatra kerülsz azért, amilyen vagy?"


Nem biztos hogy kárhozatra kerül, bár a keresztények többsége valóban ezt vallja.


De ennyi erővel meg már senki ne legyen keresztény, mert a hazugok, a csalók, a gyilkosok a paráznák stb. stb... is kárhozatra kerülnek.


Különben is, attól hogy homoszexuális még nem kötelező nemi életet élnie, és akkor meg is van oldva a gond.


Én egészséges heteroszexuáli férfiként cölibátusban élek, ő is követheti ezt az utat, feltéve ha komolyan hisz, és bízik Jézusban/Istenben hasonlóan ahogyan én bízom.

2023. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Pl. nekem két vallásos unokatesóm van, mindketten gyűlölik a férfiakat, de az egyikük akart gyereket és teherbe esett. Most ketten lányként nevelik a lányukat, ha bemennek a templomba tutira két leszbinek nézik őket. De lehet, hogy azok, nem tudom én sem, pedig rokonaim.
2023. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!