Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény testvéreim!Tudnátok...

Keresztény testvéreim!Tudnátok segíteni egy fontos témában?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok hiszek Istenben, református vagyok, de egy olyan közösségben vagyok az osztályokban, akik nem hisznek és világi dolgokról és bűnös dolgokról beszélnek mindig. A 2 legjobb barátnőm is mindig ilyenekről beszél és más lányokat kibeszélnek és sokszor általuk én is beleesek ilyen kisértesekbe.Nem szeretném velük megszakítani a kapcsolatokat mert amúgy nagyon jófejek. De nem tudom hogyan tartóztathatnám meg magam a bűnöktől egy ilyen közösségben, tavaly egyedül voltam, nem volt normális barátom és úgy érzem akkor jobb volt, de nem tudom mit tegyek. Trollkodót légyszíves kíméljetek!

2023. márc. 7. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell megszakítanod velük a kapcsolatot, csak ha olyan dolgokról beszélnek hogy istenkáromlás például, akkor ne add alájuk a lovat, hanem mutass jobb példát! Meg igazából mit értesz világi dolgok alatt? Meg ha kibeszélnek valakit, akkor az sem mindegy, hogy hogyan. Ha csak ártalmatlan dolgokról beszélnek, azzal nincs szerintem sok baj, ha viszont ártó szándékkal szövetkeznek a háttérben, akkor egyszerűen csak ne legyél részes a dolgoban.
2023. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azok, amik jók az életben, istennek bűnös dolgok s a biblia el is ítéli ezeket. Ez a könyv tele van betarthatatlan szabályokkal, hogy legyen miért bocsánatért esedezni, hiszen ha minden jó el is felejthetnék istent, na meg az egyház is lehúzhatná a rolót.Bibliájuk is úgy lett megírva, hogy aki hisz benne az függésbe kerüljön tőle és ezt a kötődést a betarthatatlan szabályokkal és bűnnek nevezett dolgokkal erősítik, hogy a bűntudat újra és újra arra sarkallja a hívőt, hogy bocsánatért esedezzen. Egyre jobban beleássa magát a vallásba, hogy mondva csinált bűneit ne ismételje meg és a bibliában felvázolt istenképhez kösse, melyet az egyház önmagához kötött.
2023. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!