Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus ide vagy oda hívő...

Jézus ide vagy oda hívő vagyok és nem szeretem aki utálja hitünket megveti Istent vagy Jézust és kifigurázza a vallást. Ezek az emberek kárhozzanak el vagy ne?

Figyelt kérdés
Személy szerint én az mellett döntök hogy pokolra velük

2023. aug. 21. 14:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Éreztem már gyűlöletet hívő iránt, és nem hívő iránt egyaránt. De soha nem a hite miatt.


Mit olyan nehéz ezen felfogni a hívőknek, hogy attól nem leszel jó ember, hogy hiszel, és nem mind pokolszökevény bűnös, aki nem az.

2023. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bicskanyitoható, ahogy egyes ateisták a vallásról nyilatkoznak. De kb ugyanennyire falnak megyek a vallási fundamentalisták elvakult fölényeskedésétől.


Én hiszek istenben, és úgy vélem, hogy a céltalanul élcelődő, mások hitét meggyalázó ateisták és a gyűlölködő, savat fröcsögő vallási fundamentalisták ugyanolyan távol vannak Jézus tanításától. (És egyébként az igazi tudományos agnoszticizmustól is.)

2023. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez nem lehet a szeretet vallása, csakis a gyűlölködésé!
2023. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Felfoghatatlan ideig tartó, leírhatatlan kínt vágysz az embereknek, csak mert ezeket gyakorolják?

Én ilyenkor kívánom neked és az összes magad fajtának a megváltódást és mennyországot. Hisz nincs annál rosszabb, mint poklot kívánni valakinek. Inkább akkor rabolj el valakit és 80 éven át kínozd, az még mindig semmi a szüntelen, sokkal hatalmasabb kínhoz, ami mindig tart majd. Fel se fogod, amit mondasz drága önmagát kereszténynek ámító testvérem. Ha felfognád, már rég szeretnéd azokat.

2023. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem a mi dolgunk eldönteni azt hogy ők mit érdemelnek, egyedül Istené. De Ő már rég megmondta hogy, aki nem hisz benne elkárhozik, de ennek ellenére ugyanolyan szeretettel kéne feléjük is fordulnod mint bárki más felé.


Nem értek egyet az előttem szólóval aki szerint elkárhozol ha ezt kívánod nekik. Mivel ez is csak egy ugyanolyan bűn mint bármelyik másik, de ha hittel tekintesz Istenre ugyanúgy üdvösséget nyersz majd.

2023. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Jégszív ***** válasza:

„Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek."

/Mt. 7. 1-2./

2023. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!