Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » JÉZUS ábrázolható? Akinek van...

JÉZUS ábrázolható? Akinek van JÉZUS képe vagy szobra az bálványimádó?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés adott én ilyen és olyan véleményeket is olvastam a neten. A legtöbbek szerint szabad ábrázolni, vagy Szobrot késziteni róla mivel emberként élt köztünk, fizikai testtel.
2023. aug. 24. 18:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
Jézus önmagát ábrázolta megtestesülése által, sehol se tiltja ábrázolását a Biblia. Ha magát a szobrot imádod, akkor bálványimádó vagy, ha az élő Krisztust, akit a szobor ábrázol, akkor nem vagy bálványimádó.
2023. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
28%
Előző válaszadó így legalizálod a bálványimádást....Az élő Krisztussal való kapcsolatban nincs szükség szoborra viszont ha így teszel akkor gonosz szellemi tudnak tevékenykedni az életedbe.
2023. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 munyamunya ***** válasza:
27%

Mire való, miért jó egy ilyen ábrázolás? Hogyan használja a tulajdonosa? Tudjuk egyáltalán, hogyan nézett ki az Úr, vagy mindenki saját kigondolás alapján rajzol magának egy "Jézust"?

Szerintem az egy fals érvelés, hogy ha "nem magát a szobrot" imádja valaki, akkor rendben van. Nincs olyan vallás, ahol magát a tárgyat istenítenék, minden ilyesmi csak jelképez valami nagyobbat, szellemit, és az emberek annak a nagyobbnak hódolnak a bálvány által (az okkultban is csak eszközök a különféle amulettek, varázserejű tárgyak, nem ezek maguk az imádatot követelő hatalmak).

Pál szerint már nem ismerjük test szerint az Urat, és mi pogánykeresztényekként, és sok-sok nemzedékkel későbbi hívőkként pont olyanok vagyunk, mint ő: sose láttuk személyesen a Felkentet. Nincs közünk az ő testi ábrázatához. A mennyeiekre kell néznünk, amiket ha akarnánk se bírnánk ábrázolni.

2023. aug. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
41%

#3

Akkor a Biblia miért írja, hogy pl a kivonulás után a zsidók aranyborjút öntöttek és szó szerint azt imádták? Te állítod, hogy ilyen nincs, a Biblia szerint van ilyen. Kinek kellene hinni? De például a totemizmusban is sokszor az imádat tárgya maga a tárgy. Miért írod, hogy nincs ilyen?

2023. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
58%

Egy számot pl a tizenkilencet leirhatjuk többféle képen:

-Nineteen (angolul)

-XIX (római számokkal),

-19 (arab számokkal)

-Az egyik tizenkilenc a másik egy híján 20. (mondattal)


A lényegen nem változtat a szám tizenkilenc marad a bálványimádás bálványimádás marad akár hogy próbálod magyarázni.

Ha a spiritualitást tárgyakon keresztül próbálod megközelíteni, nem tudod kikerülni ezt a dolgot.

2023. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 munyamunya ***** válasza:
77%

A totemek inkább csak kiábrázolásai egy állatnak, vagy bárminek, amivel egy személy vagy törzs azonosítja magát, szerintem itt sem magát a faragott fát imádják. Talán inkább az animista gondolkodás jöhetne szóba, amikor minden teremtett létezőnek életet, lelket tulajdonítanak, amikkel érdemes "jóban lenni", de itt meg nem készülnek külön szobrok vagy képek, hanem magukat a természetes dolgokat tisztelik.

Az arany borjú esetében továbbra is az Örökkévaló imádatáról volt szó (Áron azt kiálltja "holnap YHWH ünnepe lesz" és ezt tartják meg áldozással és mulatozással a borjú előtt), tehát itt sem a szarvasmarha formájú tárgy volt az imádat címzettje, hanem Isten.

Ha már ilyesmit keresünk az Írásokban, érdekesebb megnézni Rákhel esetét, aki apja házából lopta el a házi bálványokat, amiket Lábán az ő isteneinek nevez. Sokkal többet nem mond a szöveg, úgyhogy nem tudom, hogyan gondolkodtak akkor erről.

2023. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Magán vélemény szerintem JÉZUS ábrázolható hisz testet öltött, addig amig valakinek van 1 képe JÉZUSRÓL de nem a képet imádja stb nem hozzá imádkozik, csak ránéz eszébe jut aminek kell, addig szerintem ezzel semmi baj nincs.
2023. aug. 25. 10:19
 8/43 munyamunya ***** válasza:
31%

Kérdező,

Írod "ránéz eszébe jut aminek kell", tehát szerinted ez lenne a funkciója egy ilyen képnek. Ezzel azt állítod, hogy aki így cselekszik, hasonló állapotban van, mint a mózesi törvény alatt élő izraeliták, akiknek pont ilyen célból kellett a ruhájuk szegélyén színes rojtokat hordani - hogy ti. eszükbe juttassa az Isten szentségét, a törvényt, azt, hogy ők Isten népe és ehhez igazodva kell viselkedniük.

Ha így nézzük, akár még értelme is lehetne a dolognak (leszámítva, hogy továbbra sem tudjuk, hogyan nézett ki az Úr, így ez csak fantáziálás és hamis látszat), csak akkor az illető ne gondolja magát megtért hívőnek, akinek a szíve körül van metélve és mindenkor a Felkent szellemében jár, hanem csak egy keresőnek, aki különféle segédeszközök és praktikák által próbál igazodni egy általa még nem elsajátított rendhez.

2023. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%

#6

"Jöjj és készíts nekünk istent, hogy előttünk járjon"

Mind az egyiptomiaknál, mind a föníciaiaknál volt bika alakú isten, valószínűleg a zsidó nép is ez alapján kérte Árontól.


Szomorú vagyok, ha te nem látsz különbséget e között és egy Krisztust ábrázoló szobor között.


A totemizmust azért említettem, mert itt magát a totemet is nagy tisztelet övezi, a totemnek is természetfeletti erőt tulajdonítanak. Egy Jézus szobornak senki se tulajdonít ilyen erőt.

2023. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 munyamunya ***** válasza:
20%

9es,

Akkor vajon mit tulajdonítanak egy Jézus szobornak? Ismét kérdezem, mire való, miért készül?

2023. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!