Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » JÉZUS ábrázolható? Akinek van...

JÉZUS ábrázolható? Akinek van JÉZUS képe vagy szobra az bálványimádó?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés adott én ilyen és olyan véleményeket is olvastam a neten. A legtöbbek szerint szabad ábrázolni, vagy Szobrot késziteni róla mivel emberként élt köztünk, fizikai testtel.
2023. aug. 24. 18:22
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
27 es én imádatott SEHOL NEM IRTAM, nem is tudom miért ezzel "támadnak " egyesek.
2023. aug. 26. 10:43
 32/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
85%

A Katolikus Egyház bátorítja a képek készítését, melyek segítenek a hívőknek imáikba közelebb hozza őket Istenhez. Az első parancs a bálványok faragását tiltja. Ellentétben a közhiedelemmel, mi nem a képeket tiszteljük (ill. az Urat ábrázoló képeknél imádjuk) ha nem azt, akit a kép ábrázol (szentet tiszteljük, Isten imádjuk).

Vö.: KEK 2129-2132

2023. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
85%
Nem a szobrokat imádjuk. Jézust megpróbáljuk emberként leképezni, de nem tudjuk, hogy nézett ki, ezért a művész fantáziájára bízzuk. Nem tökéletes képmást készítünk, hanem képet, mely Jézushoz hivatott közelebb hozni minket.
2023. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
32-33 egyetértek, az már szerintem se normális ha valaki 1 képet, szobrot "imád" puszilgatja stb.
2023. aug. 26. 12:42
 35/43 anonim ***** válasza:
77%
Kerdező, miért tetted fel a kérdést és miért érdekelnek más vélemények? ha magadban már megválaszoltad a kérdésed.....
2023. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Miért ne érdekelhetne? A győzködés nem érdekel. De ha valaki csak leirja az érdekel.
2023. aug. 27. 10:14
 37/43 anonim ***** válasza:
14%

29#


Torinói lepel a bizonyíték?😁😁😁


Jézus ábrázolások arca viszont bizonyítotran Cesare Borgia-ról készültek. Őt imádjátok!

2023. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
14%
Igen pontosan így van, mindegy kinek az arca ők Jézust látják benne kell nekik egy kis lélek simogató kellemes érzés mert csak így tudják hová tartoznak valószínűleg így biztonságban érzik magukat, emlékszem a 80 években kb 12-13 évesen az aktuális sztárok posztereit kiraktam a falamra 90 években pedig az aktuális sztár fotóját hordtam a pénztárcámban mindkettő büszkeséggel töltött el de később miután megtértem a Messiásal való találkozás egy nagy változást eredményezett az életemben nincs szükségem fotókra sem a sztárokról sem Jezusról mivel új teremtés lettem.
2023. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
81%

"Jézus ábrázolások arca viszont bizonyítotran Cesare Borgia-ról készültek. Őt imádjátok!"

Áruld már el, hogy melyik, mert csak én személyesen láttam rengeteg eltérő ábrázolást (és mennyi sokat nem is láttam még), vagy Cesare 1000 különböző arccal rendelkezett? :D


Eszed aztán nincs sok...

2023. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
12%

Az viszi a prímet, amikor a bálványimádók egy abrosszal letakart fejű,vigyorgó retardáltad ábrázoló fotó, festmény, szobor előtt imádkoznak és közben felnéznek az égre.

Ha meg valaki figyelmeztetné őket, hogy ez bálványimádás, akkor még a 70 éves Pirike néni is saját kezűleg húzná karóba az illetőt.

2023. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!