Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tényleg halálra kövezhet...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus tényleg halálra kövezhette a házasságtörő asszonyt? Milyen "hivatalos" hamisításokat ismertek még?

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 31. 18:05
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Szerintem ez hamisítás. Jézus jóságos, kegyelmes és irgalmas.

Sajnos elvileg a mi Bibliánk sem az eredeti már elvileg, de nem hiszem, hogy Jézus megkövezte volna.


Jn 8, 9-11

,,9Azok pedig ennek hallatára egymás után elmentek,kezdve a véneken, s ő egyedül maradt a középen álló asszonnyal. 10Jézus fölegyenesedett, és azt mondta neki:>>Asszony, hol vannak ők? Senki sem ítélt el téged? <<11 Az erre így szólt:>>Senki, Uram! <<

Jézus ekkor azt mondta neki :

>>Én sem ítéllek el. Menj, és többé már ne vétkezz<<



Jézus nem azért jött a világra, hogy elítélje, hanem, hogy megmentse.

2023. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
64%
A Bibliában nincs hamisítás.
2023. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Sok minden kritikával lehetne illetni engem, de kivételesen nem tudom magamban tartani, hogy sikerült a világ leghaszontalanabb válaszát megírnod, amihez gratulálni szeretnék.
2023. aug. 31. 19:33
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

# 3. A 2-es válaszoló írta meg a helyes választ. A Te kérdésed az, ami haszontalan, sőt értelmetlen.

Jézus azért jött, hogy elvegye a világ bűneit. A házasságtörő asszony helyett is ő bűnhődött. Ezért engedhette el az asszonyt. A törvény nem sérült. Csak éppen Ő halt meg az asszony helyett az asszony bűnéért.

A Bibliában pedig semmilyen hamisítás nincs, csak tudatlan emberek vannak.

2023. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem erről szólt. Neked is gratulálok.
2023. aug. 31. 20:37
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Mi az, hogy "hivatalos" hamisítás? Olyan hamisítás nem létezik, hogy Jézus megkövezte az asszonyt. Ezt te találtad ki most.

A megkövezést nem is egy ember végezte, hanem mindig egy közösség. Tehát még olyan sincs.

2023. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

Te meg a leghaszontalanabb kérdés kategóriában nyersz heti szinten :)

Gratulálok.

2023. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Lehetséges. Téged felpontoztalak. Szerintem hülyeséget kérdezni nem annyira rossz, hogy mint hülyeséget válaszolni. De itt nem is azzal van a gond, hogy igaz vagy sem a válasz, hanem teljesen értelmetlen és sehogy nem kapcsoldik a kérdéshez. Olyan, mintha lefutott volna egy program, ami csak kulcsszavakra próbált reagálni sikertelenül.
2023. aug. 31. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert a kérdésed értelmetlen. Maga a felvetés meg orbitális butaság. Nagyon unatkozhatsz.
2023. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 elolvastad a linket?
2023. aug. 31. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!