Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkérdezed Istent ha fontos...

Megkérdezed Istent ha fontos dologban kell választ kapnod?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen legtöbbször.
2010. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Én a jósnőmhöz megyek.
2010. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
nem mert nem hiszek benne
2010. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy az imámban kérem Istent, hogy segítsen az adott probléma megoldásában, elmondom neki, hogy mit érzek, miért fontos nekem, miért gondolom, hogy ez jó lehet nekem (kvázi olyan mint egy védőbeszéd), s a legvégén azt kérem, ha úgy látja, hogy szükségem van rá, ha lehetséges, segítsen ennek a dolognak az elérésében. Mindig oda teszem, hogy "de legyen meg a te akaratod", "te tudod, hogy szükségem van-e rá vagy sem".
2010. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én vallásom alapján az Istennőben és Istenben hiszek, de a kérdés lényegén ez nem változtat.

Igen, megkérdezem őket, főleg ha olyan dolog előtt állok, amiben bizonytalan vagyok, vagy több válaszút áll előttem, esetleg különös bátorság kell valami megtételéhez.

Persze az ateisták benyögik, hogy Isten nincs, de én ettől függetlenül érzem, hogy erősebb és bátrabb leszek, tehát már magát a hit erejét sem lehet letagadni. Egyébként választ, segítséget is szoktam kapni, még ha nem is azonnal.

Régen egyébként pont ezzel volt gondom: hogy türelmetlen voltam. olykor már-már teljesen kétségbe estem, mikor nehéz helyzetbe kerültem, és csak toporogtam egy helyben, miközben néha már az Istennőt és Istent okoltam, amiért nem adnak választ - aztán kiderült, hogy valójában adtak, csak én nem akartam elfogadni, mert nem egyezett az akaratommal.

Aztán MINDIG kiderült, hogy úgy volt jó, ahogy alakult a dolog, ahogy ők akarták. Ilyen egyébként többször is előfordult, ezért mára abszolút megszilárdult a hitem és csak legyintek az ateistákra. Mert vannak dolgok, amiket már nem lehet azzal megmagyarázni, hogy véletlen...

2010. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Miután eddig még egyszer sem válaszolt, nem látom sok értelmét...
2010. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

18:23


Nem úgy kell várni a választ, hogy valaki dörmögő hangon hozzád szól az égből, hanem figyelni kell a jeleket. De aki nem akarja meglátni, nem is fogja.

2010. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
89%
IGEN MEG KERDEZEM ES VALASZT IS KAPOT MINDIG ,ES EZT TE IS MEG TEHETED ,DE TUDNOD KELL ,HOGY ISTEN A HITRE VALASZOL NEM A SZUKSEGRE ,ELOBB EL KELL HINNED HOGY MEG KAPOD.
2010. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem úgy kell várni a választ, hogy valaki dörmögő hangon hozzád szól az égből, hanem figyelni kell a jeleket. De aki nem akarja meglátni, nem is fogja."


Ühüm. Nagyjból ebből alakult ki az összes babona és az elmaradott, középkorias világnézet annak összes borzalmával. Semmi értelme figyelni a jeleket, mert nincs Isten. Ezt mindenki tudja, az is, aki tagadja és esküszik rá. Ha belegondolsz egy kicsit is jobban, rájössz, hogy a világnézetedben minden TE körülötted forog. És ezzel minden ember így van. Mindenki azt hiszi, hogy minden körülötte forog. Az isten-képzetünk pedig egyszerűen nevetséges, a Biblián is látja a vak is, hogy emberek írták. Az egész az ösztöneinkből fakad, hogy higgyünk valamiben. Pedig mi vagyunk az istenek, csak nem vesszük észre.


De hadd bizonyítsam be itt és most! Vegyük alapul a te logikádat: nem akarom meglátni, (pedig ugye annyira nyilvánvaló...) tehát közveszélyes istentagadó vagyok. Mint ilyen, a pokolra jutok nyilván. Na mármost azrt teszem ezt, mert Isten szabad akaratot adott (volna, ha nem mi talátuk volna ki). Tehát én döntöttem el, és azt is közvetve, hogy a pokolra jutok, bár erről nem tudok. Na, ha Isten szeret, akkor miért kárhoztat engem örök szenvedésre csak azért mert nem hiszek benne? Ja, és miért nem győz meg arról, hogy létezik, hogyha ez a pokol elkerülésének ára? És ne gyere nekem a jelekkel, meg azzal, hogy lett volna lehetőségem megtanulni, ha figyelek a templomban. Az egyház magát teszi hiteltlenné a történelmével. Meg úgy az egész vallással. Ha valaki, hát ők elkedvtelnítettek.

Ne röhögtess. Hiszek a tudatalattiban, a vonzás törvényében (nem, nem a titokból tanultam meg, már előtte is tudtam róla), hiszek abban, hogy van valami nagy dolog, amit mi nem tudunk, és hogy a világ tudatos teremtés eredménye, de nem Jézusban se nem abban a hisztériás vén zsidóban, akit ti neveztek istennek.

2010. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

19:53


Jót mosolyogtam a felháborodásodon, mert egykori önmagamra emlékeztet, de még nagyobbat mosolyogtam az előítéleted eltévesztett nyilán: ugyanis hívő vagyok, de nem keresztény, tehát nem fogok olyan elveket megcáfolni, melyekben én magam sem hiszek :)

Én sem hiszek pokolban, örök kárhozatban, a öreg férfi istenképben és Jézusban, sem abban, hogy a bibliát személyesen az égből küldték.

Tehát ez most nem talált.


Egyébként a 18:07-es válaszoló vagyok. Az én vallásom pedig nem az ember körül forog, hanem a szeretetet és világ egyensúlyán, ahol minden ember épp olyan fontos és értékes, mint a kereszténység Jézusa.

Tehát én is hiszek valamiben, ami tudatosan teremtett minket, de nem dogmákra és meghatározott előírásokra helyezem a hitem. Csakhogy azért logikázzunk is egy kicsit...

2010. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!