Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történt már veled olyan...

Történt már veled olyan dolog, amiben biztos voltál, hogy Isten keze van a dologban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 05:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én kételkedem Isten létezésében,tehát nem tudom eldönteni,hogy létezik-e addig,amíg bizonyítékot nem kapok a létezéséről.Viszont már tapasztaltam több olyat,amiről úgy gondoltam,hogy annyira hihetetlen,hogy már nem tudom elhinni róla,hogy csak véletlen.
2010. dec. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Igen! Pár évvel ezelőtt 3 hónapig derékzsábám volt. Már kínomban kértem a Jó Istent segítsen rajtam. És a fohászom után pár nappal volt-nincs idegzsába. Én hiszek!
2010. dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Minden cselekedetünkben ott van Isten!! Azért kell ugy viselkedni, cselekedni, hogy Neki tessen. Akkor nyugodt lehetsz. Különben szinte mindenben segit!
2010. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Közel 25 éve - amikor megtértem Tahiban egy ifjúsági táborban - naponta tapasztalom Isten jelenlétét az életemben. Ő segített a tanulásomban, olyan tapasztalataim voltak a vizsgáimon, ami nem természetes, sőt lehetetlen. A záróvizsgámon azt mondta az elnök, hogy elhallgattak volna estig is...


A párválasztás terén is megsegített az Isten, megmutatta kit válasszak, ő az első nő az életemben, azóta is boldog házasságban élünk. Két szép gyermekkel is megajándékozott. Nagyon jó állásom van, boldogan és sikeresen végzem a munkám nap mint nap. Nincs sok időm, de mindig szakítok időt másokra is (lásd kategória toplista). Isten megsegített abban is, hogy elvégezhettem egy teológiát, ahol elsajátíthattam a bibliai héber (arám) és görög nyelveket, így ezeken tudom már olvasni a Szentírást. És látod, most neked is válaszolhattam a kérdésedre. Úgy gondolom ez sem véletlen... ;-)


Üdv. Péter

2010. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Amit elérsz az életben, azt te magad éred el, mindenféle felsőbbrendű segítség nélkül. Nem azért sikerültek a vizsgáim, mert a jóistenke megsegített, hanem mert készültem rá, tanultam, és megértettem az anyagot. :)
2010. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Dehogyis! Minden ami veled történik az részben rajtad, részben pedig a véletlen műve. Ennyire egyszerű! Sose voltam hívő típus, de egyszer pár éve rákényszerültem. Megpróbáltam hinni, imádkozni, de nem segített. Persze most mindjárt jön a válasz, hogy mert ő csak utat mutat, stb-stb. Akkor viszont az egyik előző válaszolónak mért segített konkrétan elmulasztani a zsábát?? Ez az egész egy baromság. Te magad irányítod a sorsodat. A véletlenek ellen meg nem tehetsz.
2010. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Fejér György válasza:
65%

Van egy könyv, a Biblia, amelyik Isten szavának vallja magát. Ez a vallomás a 2Timóteusz 3:16-ban található. Ugyanez a könyv a Róma 1:20-ban -többek között- ezt írja:


"Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők..."


Tehát: -e könyv szerint- Isten létének, az Ő megismerésének leggyorsabban igazolható módja, ha behatóan megvizsgáljuk az alkotásait.


- A bibliavers tanácsát követve - vizsgáld meg pl. egy ma élő legegyszerűbb élőlény (az eukarióta Mycoplasma genitalium baktérium) részletes felépítését: a sejtjének szerveit, a genomját (DNS-ének a bonyolultságát), a fehérjéinek a számát és azok bonyolultságát! Elég sok infót lehet manapság találni ezekről az Interneten is...


- Gondolj bele, hogy a ma élő legegyszerűbb élőlény (nem vírus-, hanem őnálló életfolyamatokra képes baktérium) felépítése is olyan bonyolult, hogy ilyesmit a legjobban felszerelt laboratóriumban sem tudnak mesterségesen létrehozni!


- Gondold végig: hogyan jöhetett (volna) létre egy ilyen bonyolultságú biológiai rendszer 'önmagától' úgy, hogy közben minden egyes pici átalakulásnál élet-, és szaporodő-képesnek kellett, hogy maradjon! Gondolj bele, hogy az élet -intelligens beavatkozás nélkül való- létrejöttének milyen borzasztóan kicsi a valószínűsége!


Igen, velem történt olyan esemény, amitől egészen biztos vagyok benne, hogy Isten 'keze' van a dologban: a megszületésem... Sőt, az élet megszületése a Föld nevű bolygón!


Ha szeretnél velem erről többet beszélgetni, írd meg privátban az e-mailedet.

2010. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tartanék én kiselőadást az evolúcióról, és Darwinról, de fölösleges, úgysem tudlak meggyőzni, ahogy te se engem. Mondhatjátok rám, hogy földhöz ragadt vagyok, meg ilyesmi, de ha valaki kicsit is beleássa magát az evolúció témakörbe, akkor meglátja az összefüggéseket és hogy mi hogy alakult. Persze vannak még olyan dolgok, amikre nem találtak MÉG választ a tudósok, de ami késik, nem múlik. Én pedig inkább hiszek egy logikusan levezetett fejlődés-történetben, mint mindenféle hókusz-pókuszban, és istenségben.
2010. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

igen, történt ,több dolog is.

PL: volt egy fiú akit nagyon szerettem és neki eltört a lába. kimentem imátkozni és másnapra kaptam a hírt, hogy csak megrepedt a bokája

2010. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Off: Péter, ez most dicsekvés vagy dicsőítés?:))


On: rajta vagyok a témán, hogy megbizonyosodjam, Isten működik az életemben, de sajnos még nem az igazi...


Egyébként mindig csodálom azoknak a "hitét", akik nem hisznek Istenben. Szerintem sokkal több hit kell ahhoz, hogy valaki ne higgyen egy értelmes rendezőben, aki aktívkodott a világ(egyetem) létrejöttében, mint ahhoz, hogy valaki higgyen Istenben.

Én max. akkor hinném el, hogy nem létezik ez az értelmes alkotó, ha mondjuk egy tv-t elemeire szétbontva beletennénk egy nagy dobozba, jól összeráznánk, és persze rögtön ott állna előttünk a tökéletes és működőképes tévé, várva hogy bekapcsoljuk.

Ha azt elhiteti velem valaki, hogy ez lehet, akkor elhiszem, hogy nincs Isten. Mert a világnak (a földnek, az életnek) is kb. ennyi esélye volt, hogy működőképesen "magától" összeálljon...

2010. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!