Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell jól böjtölni?

Hogyan kell jól böjtölni?

Figyelt kérdés

Akármilyen vallásról is legyen szó, sok helyen előkerül a böjtölés mint jelenség ami közelebb visz a spiritualitáshoz.


Agnosztikusként szeretnék kipróbálni valamiféle böjtölést, és csak vizet vennék magamhoz 1 napig például.

Viszont félek, hogy hogy fogom érezni magam ha alacsony lesz a vércukor szintem vagy ilyesmi. Nyilván igyekeznék előtte lévő nap normálisan/kiegyensúlyozottan étkezni.

Plusz hogy tereled el a figyelmed az éhség-érzetről?



2023. szept. 2. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

A böjtölés lényege a tested edzése, pont az kell, hogy "szenvedj" az éhségtől, különben semmi értelme.


Amúgy egy napot röhögve kibír bármelyik koleszban/albérletben, a nélkülözéstől megedzett iskolás :) Csináld úgy, ahogy illik: 40 napig.

2023. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
A böjtnek ima nélkül az a neve, hogy diéta.
2023. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Amikor közelebb akarsz kerülni valakihez, akkor azzal kezded, hogy megszólítod. Aztán többször találkoztok. Aztán sülve-főve együtt vagytok.


Ha Istenhez szeretnél közelebb kerülni, akkor pontosan ez a módja.


A böjtnek más a lényege. Nem az, hogy jól megkínzom magam, aztán, ennek eredményeképpen Isten majd szóba áll velem. Isten szeretetét nem kell elnyerni, mert Ő magától, ingyen adja.

2023. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Lehet ételmegvonással is próbálkozni, de szerintem az csak akkor jó, ha az embernek vagy egy stabil hite és újjászületett ember. Az étel megvonása azért van, hogy a testi vágyaid elgyengüljenek, és jobban figyelj a szellemedre, lelkedre.

A böjt alapvetően azt jelenti, hogy elválasztom magam azoktól a dolgoktól, amik elválasztanak Istentől. Azt az időt, amit ezek a dolgok lefoglalnának, Istenre szánom. Ez nem feltétlenül étel, sőt, a mai korban egyértelműen az online térből való kiszakadás (nem mintha az online teret nem lehetne arra használni, hogy Istennel töltsünk időt).

Tehát ha agnosztikusként nyitott vagy arra, hogy mondjuk egy offline detoxot beiktass, és azt az időt Isten keresésére szenteled (mondjuk Bibliát olvasol, megpróbálsz imádkozni), akkor az nagyon is lehet hasznos.

2023. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jól leírta a 4-es.


Szerintem, ha ima nélkül böjtölsz, akkor az a fal, amit a böjt ilyenkor elvékonyít, ami elválaszt minket Istentől, az nem csak Tőle választ el, hanem a többi láthatatlan létezőtől is. Ott nem mindenki jóindulatú. Félek, hogyha úgy böjtölsz, hogy nem Istenre koncentrálsz közben, akkor olyan gondolatok fognak ,,rádtörni", amik lelkileg megkínozhatnak, a helyett, hogy felemelnének. Szerintem ne böjtölj így... Isten nélkül semmi értelme, csak önkínzás.

2023. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Semmi értelme a böjtnek. Mivel hogy nincs bizonyiték isten létezésére. Nem kell éheztetned magad. Nyugodtan egyél amenyi jólesik.
2023. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Jól böjtölni úgy kell, hogy elmélyülsz az imádságban, a világi dolgok helyett Isten felé fordulsz, valamint lemondasz a testi élvezetekről, aminek van ételekkel kapcsolatos vetülete is, például nem eszel húst és édességet. Ha pedig mindezeket megtartod, sőt a lemondott dolgok árát karitatív célra is fordítod, akkor jól böjtöltél.
2023. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

"Agnosztikusként szeretnék kipróbálni valamiféle böjtölést, és csak vizet vennék magamhoz 1 napig például."


Nagyjából jókat írtak, én még annyival kiegészíteném, hogy a keresztény böjt alapvetően három elemből áll: ezek közül csak az egyik az önmegtartózkodás. A másik kettő az ima és a jócselekedetek. Az önmegtartóztatás önmagában csak diéta. A keresztény böjt célja, hogy az ember kényelmi, élvezeti dolgokról tudatosan lemond, helyette az Istenszeretet (ima) és az emberszeretet (jócselekedetek) gyakorlására koncentrál. Az ételekről való lemondás is igazából nem sanyargatás, hanem hogy azt a célt szolgálná, hogy rászorulókkal megoszd. Sokan böjtölnek pl internet vagy TV kikapcsolással (szerintem nem könnyebb, mint az ételről lemondani) és azt az időt, amit erre szántak volna imával töltik, felkeresnek egy magányos embert vagy bevásárolnak a szomszéd öregnéninek.

2023. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Isten szemében a böjt elsődleges és legfontosabb célja kéne legyen, hogy offenzivát inditsunk a függőségeink ellen, tehát a megszentelődés. Mert egyedül a bün választ el minket Istentől. Minél szabaddak vagyunk annál magasabb szintű kapcsolatot ápolhatunk Istennel, annál közvetlenebb módon érezzük Isten vezetését, sőt mi több azt, hogy Isten a tenyerén hordoz minket. Másodsorba ahogy irták előttem az elnyomottak segitése, nem csak a fizikai szükségek terén hanem akár jó szavakkal is amik életet és szabadulást jelenthetnek egyeseknek. Harmadsorban pedig a saját jellemünk formálására a böjt a leghasznosabb eszköz.
2023. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Lucifer-666 ***** válasza:
17%

"Viszont félek, hogy hogy fogom érezni magam ha alacsony lesz a vércukor szintem vagy ilyesmi"


Mondanám, hogy igyál kávét. De nem az érzetektől kellene tartanod, hanem inkább a maradandó károsodástól.

2023. szept. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!