Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Maszturbálás miatt el lehet...

Maszturbálás miatt el lehet kárhozni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 3. 00:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

El

Tele van a purgatorium ratyizo manusokkal.

Lucifer nagyokat rohog rajtuk.

2023. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha kimutatod a Biblia tanításaiból,hogy Isten bűnnek ítéli,választ kapsz!


Felekezetek fenyegetéseire ne hallgass!


Azok, a bűntudatod gerjesztésével adakozásra kényszerítenek,mivel a bűntudat a leghatékonyabb megnyitója a pénztárcádnak!

2023. szept. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%
Én eddig nem kárhoztam el pedig napi szintem csinálom
2023. szept. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, Luci! Maszturbálj nyugodtan!
2023. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, valószínűleg troll kérdés, de azért mégis próbálok úgy válaszolni, hogy hátha mégsem az.


Szóval ezen még a Biblia tudósai is vitatkoznak:

[link]


Itt van pár kissé átfogalmazott és leegyszerűsített vers közvetlenül a Bibliából:

[link]

Viszont sokszor még a Bibliában is homályosan fogalmaznak.


Alapvetően szerintem az adott vallási korszellem határozza meg, hogy "elkárhozol-e vagy sem" a maszturbálás miatt. Tehát ahogyan egy időben 100 éven át tilos volt fürdeni, mert az bűnnek számított, vagy vajat enni, ma már egyik sem bűn. Függ persze a vallási felekezettől is, mert a katolikus vallásoknál ha meggyónod, azzal "bűnbocsánatot nyerhetsz", a protestáns vallásoknál viszont ilyen "opció" nincs, hogy "bármit is tettél, ha meggyónod, akkor talán nincs para (persze végül Isten fog dönteni, szóval ilyen szempontból a gyónásnak nincs sok értelme)" - legalábbis én nem tudok ilyesmiről. Esetleg ha Istentől közvetlenül kérsz bocsánatot ima formájában, akkor reménykedhetsz, hogy nem kerülsz pokolra miatta.


De alapvetően én azt mondanám, hogy a Biblia elsősorban az adott korszellemet (vagyis több száz évvel ezelőtti korszellemet, szokásokat, értékrendet) tükröző keretek közé szorított tanulságos mesék gyűjteménye, és számomra az egész Biblia egy mondatban azt jelenti, hogy: "törekedj arra, hogy másoknak ne árts", tehát amíg másnak nem ártasz vele, addig szerintem nem lesz gond.

2023. szept. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

5.Hsz!


Az általad idézett linkben olyan mózesi törvényről van szó,ami a férfiak "smegma"folyásáról szól,ami egy fajta fertőzés következménye. Ott egyetlen szó sincs maszturbálásról!(3 Móz 15:1-18)


Örök szabály:


Amikor egy pap több adományt kíván kifacsarni a híveiből,akkor bűntudatot kell bennük kelteni.Az a leghatékonyabb módja a hívek pénztárcájában való kotorászásnak!

2023. szept. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 mienkamennyekorszaga válasza:
56%
Nem kéne masztrizni...
2023. szept. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%
Lucifer, ezt már milliószor kérdezték, keress vissza. Vagy az 5. által elsőként belinkelt szövegben kimerítő választ kapsz.
2023. szept. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

5

jó amit írsz


"a protestáns vallásoknál viszont ilyen "opció" nincs, hogy "bármit is tettél, ha meggyónod, akkor talán nincs para (persze végül Isten fog dönteni, szóval ilyen szempontból a gyónásnak nincs sok értelme)" - legalábbis én nem tudok ilyesmiről. Esetleg ha Istentől közvetlenül kérsz bocsánatot ima formájában, akkor reménykedhetsz, hogy nem kerülsz pokolra miatta."

Igen, a protestánsoknak lehet közvetlenül Istentől bocsánatot kérni, elvileg így is kell, és Isten ígérete az, hogy senkit nem küld el, és annyira megbocsájta, hogy nem is emlékszik már rá.

Papnak lehet gyónni az evangélikusoknál és az anglikánoknál is, csak nem kötelezo mindent, amit csináltál a papnak elmondani, és általában akkor gyónnak, ha valami tenyleg nagy dolog nyomja a lelküket. Anglikán egyház álláspontja a gyónásról: "All can, None must, Some should". :-)

Altalában húsvét táján szoktak mélyebb bünbánatot tartani és akkor meg is adja a templom, hogy a hét egyes napjain mikor lehet négyszemközt gyónni. De egész évben is lehet, bármikor.

Az evangélikusoknál is hasonló, de a magyar evangélikusok szinte nem is gyakorolták eddig, talán ez változik most. Annyiban ad többet egy személyes gyónás, hogy a lelkész el is beszélget veled a problémáról hosszabban és tanácsokat ad.

A maszturbácio kérdésre visszatérve: ahogy a linkelt anyagod is irja, az anglikánoknak nincs mondanivalója a kérdésben. Vagyis rád van bízva. De sok északi evangélikus egyház túl van rajta, csináljátok csak, ha úgy érzitek, pont.

2023. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
56%

9.Hsz!


Kit érdekel,hogy emberek kreálta felekezetek milyen okokkal igyekeznek bűntudatot kelteni!


Az egyedüli komoly érv lenne,ha lenne Isten szavában,a Bibliában ilyen tilalom, bűn....


Ilyennel álj elő!

2023. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!