Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápának való hatalmas...

A pápának való hatalmas hajbókolás nem bálványimádás?

Figyelt kérdés

"bálványimádás, bálványozás (gör-lat. idololatria): teremtmény istenként való tisztelete, bűn az első parancsolat és a →vallásosság erénye ellen."


Értem én hogy ő "Isten első számú helytartója a földön" vagy mi, de miért kell ennyire elájulni tőle? Ő is ugyan olyan büdöset szarik mint más. Nem Isten, nem félisten, akkor miért vannak ennyire elájulva tőle az emberek? Ez nem bálványimádat?


2023. szept. 3. 19:42
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
79%

Nyilván nem lesz pápa az első hobóból. Valamivel kiérdemelte.

Istenként viszont senki nem imádja és nem misztifiáklják túl. A szent tehén gázabb.

2023. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A pápát NEM ISTENKÉNT tisztelik!
2023. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha valaki elkezdi a pápát istenként tisztelni, akkor az bálványimádás. Szerencsére ilyet még sose láttam, se nem hallottam.


"Ő is ugyan olyan büdöset szarik mint más."

Ez mondjuk elég vulgáris megnyilvánulás, de akár Jézusra is mondhatnád, Ő pedig Isten egyszülött Fia.

2023. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"de akár Jézusra is mondhatnád, Ő pedig Isten egyszülött Fia."


Erről szerintem nincsenek hitelt érdemlő feljegyzései a teológia tudományának. A pápáról viszont biológiai ismereteinkre alapozva feltételezhetjük, már ha nem tartjuk isteni lénynek.

2023. szept. 3. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

"Erről szerintem nincsenek hitelt érdemlő feljegyzései a teológia tudományának"

De, ha úgy tetszik, van. 🙂

Jézus Krisztus valóságos Isten és VALÓSÁGOS ember. Azaz emberként az összes biológiai müködése megegyezett az emberekével. Tehát evett, ivott, érzett éhséget, szomjúságot, fájdalmat, stb.

Viszont ahogy írták: én nem láttam, hogy a pápát bárki Istenként imádja. Az, hogy azt mondjuk, hogy Krisztus földi helytartója, az nem jelenti azt, hogy ő Krisztus.

2023. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

"Erről szerintem nincsenek hitelt érdemlő feljegyzései a teológia tudományának."

Miért, a pápáról van ilyen feljegyzésed? Lehet túl sokat szagolgatod Vatikán csatornahálózatát :D

2023. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

#5

Történészek annyiban állapodnak meg, hogy volt egy, ember aki azt állította, hogy ő volt isten fia és keresztre feszítették.

Minden más csoda vagy isteni behatásra nulla hitelt érdemlő irat maradt fent.


"Miért, a pápáról van ilyen feljegyzésed?"

Nekünk nincs, de elmehetsz hozzá és megnézheted magadnak, hogy mennyire ember.

Több ezren teszik, szóval nem hinném, hogy egyenértékű egy 2000 évvel előtt létezett mondvacsinált ember létezése vs jelenleg élő és erősen hatalommal bíró személy.

2023. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
A pápa egy olyan szervezet feje ami jézus keresztrefeszítéséből húz hasznot.Maga a kereszt imádása bálványimádás.
2023. szept. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szp72 ***** válasza:
45%

@ "bálványimádás, bálványozás (gör-lat. idololatria): teremtmény istenként való tisztelete, bűn az első parancsolat és a →vallásosság erénye ellen."


Így igaz.


@ "A pápának való hatalmas hajbókolás nem bálványimádás?"


Önmagában még nem, hanem csak hatalmas hajbókolás.


@ "de miért kell ennyire elájulni tőle?"


Azt nem tudom.


@ "Ő is ugyan olyan büdöset szarik mint más."


Ha levendula krémet kakálna, akkor te is beájulnál?

2023. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
65%
Én se vettem észre, hogy el lennének ájulva az emberek a pápától, csak megfelelő tisztelettel közelítenek feléje. A tisztelet meg a pozíciójának szól, nem konkrétan az embernek feltétlenül.
2023. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!