Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probléma néhány egyénnek...

Miért probléma néhány egyénnek, hogy a keresztények egyedül Isten imádják, imádhatják?

Figyelt kérdés
Egyik kérdés alatt is többen hőbörögnek, hogy miért nem lehet imádat tárgya egy könyv, s ezzel mi a baja a keresztényeknek. Igen, tudom sokan használják helytelenül a szeretni szó helyett is, de jelen esetben ki volt emelve, hogy nem erről van szó, hanem konkrétan imádatról.

2023. márc. 5. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom és nem is érdekel.
2023. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 Lucifer-666 ***** válasza:
Melyik kérdés? Én démonokra gyanakszom....
2023. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
54%
Allahu Ahbar!
2023. márc. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
55%

De, lehet imádat tárgya. A keresztény embernek meg nem kell belepofáznia egy nem keresztény ember értékrendjébe.

Érdekes módon én keresztény vagyok, és amikor egy random ember írja, hogy mondjuk imádja a Maneskin együttest, nem mehyek oda és kérem ki magamnak, hogy neked, mint nem hívő embernek is csak Istent szabad imádnod.

2023. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
21%

Pont mindenki leszarta volna, miben hisznek, de nekik rengeteg pénzből seregeket kellet felszerelniük, és a megpróbálni leigázni és kirabolni a fél világot, vallásilag és más tekintetben is megerőszakolni az egész emberiséget.

Milliók haláláért felelősek "Isten szeretetének a nevében" meggyilkolt gyerekektől kezdve a napokon át kínzott fériakon és nőkön keresztül, a legváltozatosabb kínzásokat kitalálva.

Most meg mártírkodnak, hogy "de miért bántanak minket?" ....Istenem....


Remek példa erre az arroganciára az elszigetelt szentineléz törzs esete, akit pár éve pont egy keresztény hittérítő zaklatott rendszerese, míg végül megölték. Tilos volt odamenni, hagyni kellett volna őket, de nem bírta ki az idióta, hogy ne zaklassa őket.

[link]


A mostani (ál)kereszténység aki a leghanogsabb és leggátlástalanbb szereplője kb a világnak, Magyaroszágon pl politikai prostituáltak, és épp százszámra lopják el az emberek iskoláit, óvodáit.


Jézus szégyenkezik az egész bagázs miatt szerintem.

2023. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:

Biztos túl nehéz kérdést tettem fel, hogy lényegében értelmes válasz nem jött.


#4

Ha értelmezni is tudtad volna a kérdést, akkor felfogtad volna, hogy nem ilyen esetre gondoltam, külön kiemeltem.

2023. márc. 5. 13:40
 7/70 anonim ***** válasza:
26%

"Biztos túl nehéz kérdést tettem fel, hogy lényegében értelmes válasz nem jött."

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye...

2023. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
0%

6.

"Egyik kérdés alatt is többen hőbörögnek, hogy miért nem lehet imádat tárgya egy könyv, s ezzel mi a baja a keresztényeknek. Igen, tudom sokan használják helytelenül a szeretni szó helyett is, de jelen esetben ki volt emelve, hogy nem erről van szó, hanem konkrétan imádatról"



"De, lehet imádat tárgya. A keresztény embernek meg nem kell belepofáznia egy nem keresztény ember értékrendjébe.


Érdekes módon én keresztény vagyok, és amikor egy random ember írja, hogy mondjuk imádja a Maneskin együttest, nem mehyek oda és kérem ki magamnak, hogy neked, mint nem hívő embernek is csak Istent szabad imádnod."



Azt írtad, hogy konkrét imadatról volt szó, és hogy sokan felháborodtak, hogy nem lehet imádni valamit, ami nem Isten. De ha valaki nem hisz Isten létezésében, akkor erről ennyi. A 4. Válasz teljes mértékben releváns. Egy példa volt ott, egy együttes. De lehetett volna ott állat, étel, tevékenység is. A lényegen nem változtat, ami pedig az, hogy egy keresztény ember be szóljon bele egy nem vallásos személy értékrendjébe. Ugyanez vonatkozik nem csak az imádatra, hanem a házasság előtti szexre, az abortuszra, a heteroszexuálistól eltérő szexualitásokra és rengeteg más dologra.

2023. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
31%
A kersztények istent a legnagyobb "jónak" kiáltják ki, pedig ha hisznek abban, hogy az embert ő teremtette a saját képére, akkor neki ugyanolyan gyarlónak kell lennie az összes negatív emberi tulajdonsággal együtt. Mégis ezt az abszolút "jó" istent úgy hirdetik, ki örökké tartó kárhozattal és szenvedéssel sújtja azokat, akik nem hajlandóak őt imádni, neki nem elég ha félreállítja az ellenfeleit, ő úgy elégedett ha látja, hogy véget nem érően szenvednek ezért. Egy ilyen kétarcú istennel zsarolják a lelkeket, mely bár jóságos ám kegyetlen, perverz tömeggyilkos is egyben. De arra rengeteg figyelmet fordítanak, hogy csak a szebbik arcára összpontosítsanak a hívek.
2023. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
51%

Gyakorlatilag senki nem imád senkit és semmit. Kivéve talán egyes nagyon szerelmes embereket, esetleg szülő a gyermekét.

Szinte mindenki eltúlozza, és nem a szó szerinti, eredeti jelentésében használja ezt a szót.

Úgyhogy a kérdésnek nincs igazi jelentősége.

2023. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!