Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták karizmatikusok?...

Az adventisták karizmatikusok? Van náluk "nyelveken szólás"?

Figyelt kérdés

2023. szept. 6. 12:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Az andbentisták nem karizmatikusok, tagadják az egyéni nyelveken szólást.....
2023. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 IstenGyermeke1 ***** válasza:
12%
Nem hiszem, hogy adventista karizmatikus van. Szekta, nem hiszik Jézus Istenségét, de nem zárom ki, hogy közülük valaki bírja a Szentlélek adományait.
2023. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

szekta? miért?

mindenesetre az nekem tetszik, hogy nem hisznek a "nyelveken szólás"ban

2023. szept. 6. 18:41
 4/42 IstenGyermeke1 ***** válasza:
29%

A nyelveken imádkozás tényleg Isten Lelkének az egyik karizmája a számtalan kegyelem közül.

Szekta, mivel en fogadják el Jézus istenségét, mint írtam. Hiába nem hiszed el.

2023. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Clyde7 ***** válasza:
55%

4/4 IstenGyermeke1: Ezt, hogy az adventisták nem fogadják el Jézus istenségét, ezt alá is tudod támasztani valamivel? (Látok itt hasonló megnyilatkozásokat más kérdéseknél, de elég zavarosak, kíváncsi lennék, te miből vontad le ezt/mivel igazolod ezt.)

Illetve, azt, hogy szekta az adventizmus, erre az egyetlen (egyelőre indokolatlan) állításodra alapozod?

2023. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%

IstenGyermeke1(2.4.Hsz)


Tudatlanul rágalmaztad az adventistákat!


1.Az adventisták hiszik,hogy Jézus 100%-ban ember és 100%-ban Isten.


2.Az adventisták hiszik azt a nyelveken szólást,amit az apostolok gyakoroltak pünkösdkor.(Ők anyanyelvükön hirdették Krisztust és a több tucat más nyelvű ember,a saját anyanyelvén hallotta őket.)

3. Szintén hisznek az adventisták az extázistól való félrebeszélés jelenségében,csak abban nem,hogy a félrebeszélők a Szentlélek által zavarodtak meg.

4.Az adventisták NEM szekta,hanem egyház.(Hetednapot ünneplő Adventista Egyház,vagy angolul:Sevent Day Adventist Church)

A Wikipedia "szekta" fogalma kritériumai közül egyik sem áll fenn az adventisták esetében,kivéve az egyházból kiszakadt szektáira.


Biztos vagyok benne,hogy gőzöd sincs mit jelent a szó: "szekta"!

2023. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 IstenGyermeke1 ***** válasza:
23%

#5

Kicsit sem a Wikipédia szabja meg, hogy mi számít szektának. Láttam rajta vallással kapcsolatban elég nagy hülyeségeket.

AZ adventisták világvégeváró közösség, amit szerintük képesek megjósolni, pedig Jézus azt mondta, hogy még a Fiú sem ismeri (ld.: Mk 13,32; Mt 24,36). Ezáltal teljesen más értékrendet terjesztenek, mely eltér a krisztusitól.

Az elvileg Sola Scriptura-s gondolkodásuk valójában E. G. White "bibliaértelmezésére" korlátozódik. Nem hisznek az örök életben, ipso facto nem fogadják el az apostoli hitvallást, ergo nem keresztények.

Szerintem ez elég indok.

2023. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Clyde7 ***** válasza:
66%

#7

Wikipediát nem én említettem, ahol szektakritériumok olvashatóak, hanem #6-os. De azért minimum érdekesnek tartom, hogy a Wikipedia szektakritériumait nem tartod mérvadónak, ellenben a saját kritériumaidat még csak nem is ismerteted. (Csak leírsz pár jellemzőt, és levonod a következtetést: ez szekta.)


„AZ adventisták világvégeváró közösség, amit szerintük képesek megjósolni,” – ismersz olyan adventistát, aki az idejét tudja állítása szerint a földi történelem végének? Vagy honnan veszed ezt? (Szerintem tévedsz ezzel a kijelentéseddel, azért firtatom, hogy mire alapozod.)


Krisztus szerinted nem beszélt a második eljöveteléről? Vagy miben tér el ez a krisztusi értékrendről? Igazán kifejthetnéd bővebben.


Ha már van valamilyen Biblia-értelmezés (ami ebben az esetben „elvileg egyedül a Szentírás, amit E.G.White-félének nevezel”), akkor ez is egy érv arra, hogy az adott felekezet nem keresztény? Bocs, de tényleg nem értelek.


„Nem hisznek az örök életben.” – ezt főleg honnan veszed?


Ja, és arra is elmaradt a válasz, hogy „Ezt, hogy az adventisták nem fogadják el Jézus istenségét, ezt alá is tudod támasztani valamivel?”

2023. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
66%

IstenGyermeke1!(7.Hsz.)


Újabb rágalmak!



1.A HN Adventista Egyház hitelveiben kategórikusan KIZÁRJA Jézus Krisztus

2. eljövetele ideje megjósolása lehetőségét.


2.EG White bibliamagyarázatát több ponton nem fogadja(ta) el az egyház.


3.Az örökéletről szóló bibliai tanítás,az adventista dogmatika gerincét képezi. Aki ezzel ellentétest állít az adventista hitről,az vagy mélységesen tudatlan,vagy szándékosan gonosz rágalmazó.

Az örök élet idejét,az apostoli hitvallás szerint,"a test feltámadása" után,egy átváltozással tanítja.


4.Az "apostoli hitvallás"eredeti változatát elfogadja az adventista egyház,de nem tartja szükségesnek annak szajkózását.


Nem baj,ha tudatlan vagy,de tudatlanságodat jobb rejteni,mint hangoztatni!

2023. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
érdekes. A terézvárosi adventista gyülekezet milyen?
2023. szept. 11. 14:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!