Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben Jézus...

A kereszténységben Jézus kereszthalála olyan áldozat,mint 1 pogány szertartásban az emberáldozat csak ott csak ő mindenkiért?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 17:56
1 2 3 4
 31/37 Blackice75 ***** válasza:
0%

#30 Azt mondja az Atya Yahuah


4Móz 23,19

Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?


Az ígéretei az Ábrahámmal kötött ÖRÖK szövetség részét képezi.

A Torah az Atya szava(Mózes5 könyve), minden más extra könyv amit mellé csatoltak és elnevezték bibliának, az próba és csapda.


HalleluYah

2023. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

...ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni.Figyelj.

Az Ó szövetség arról szól, h Isten megadja a 1o parancsolatot az embernek, h így kell élnie.Aki ezt nem tartja be az automatikusan kárhozatra kerül.Vagyis Isten nem bocsájt meg a bűnösnek.De látja ,h az embert ez nem riasztja vissza, egy új szövetséget köt az emberrel.

Ebben a szövetségben enyhít a törvényen, és egy szabadakaratot ad az embernek, h helyre hozhatja bűneit.Magyarán megmondva ,ha bűnt követsz el,Isten lehetőséget ad ,h jóvá tegyed.És ha megtérsz akkor nem fogsz örök kárhozatra kerülni.Nagyjából ennyi.

Érdrkességként ,a Biblia megemlíti ,h az utolsó idők lezajlásával egy újabb szövetséget kapunk töle.

Ezen is gondolkodtam.Véleményem szerint a 1o. parancsolat vagy meg fog bővülni, vagy kevesebb parancsolat lesz, de más törvényekkel.Ezt abból gondolom, mert egyre intelligensebb lények leszünk, így gondolom jobb döntéseket hozunk ahogy fejlődik az intelligencia.Így többféle bűn is felszínre tör...stb.Így úgy gondolom h a 1o. parancsolat törvényei meg fognak majd változni...

2023. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

"A Torah az Atya szava(Mózes5 könyve), minden más extra könyv amit mellé csatoltak és elnevezték bibliának, az próba és csapda."

Idéznéd nekem ezt a Tórából?

2023. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Blackice75 ***** válasza:
0%

#33


Nézzük akkor, hogy mit mond a Torah:


5Móz 4,2

Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek.


Azt mondja Yahuah, hogy semmit ne tegyünk hozzá az Ő igéihez, a Torához pont azért, hogy megtarthassuk az Ő parancsolatait. Ha elveszünk belőle,vagy hozzá teszünk akkor a szavát megrontjuk, és megváltoztatva a Torah már nem az Ő szavának számit.

Ilyenek az extra könyvek a Torah után, emberi vallási gondolatok, filozófiák vannak belefűzve, és azt az Atya szavaként adják be az embereknek. Amiről az Atya nem beszél az nem számít, mindegy mikor írták, kétezer évvel ezelőtt vagy csak két órája.


HalleluYah

2023. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Az helyett h csak részleteket vesztek ki a tórából vagy a bibliából, nem gondoljátok ,h most már összegeznetek kéne a saját szavaitokkal ,h mit értetek belőle ,vagy mit hisztek???

Érdekelne már, h a saját szavaitokkal összegezzétek nekem ,h mibdn hisztek.Mert amit itt össze hordatok ,nincs értéke...

2023. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

...tehát én összegezve azt mondom az Ó szövetség a bosszúról szól, az Új szövetség a megbocsájtásról szól.

Vagyis az Új szövetség kioltja az Ó szövetséget, vagyis a szemet szemért elvet.Kb ennyi.

Kíváncsian várom a ti összegzéseiteket.És ne idézetekkel gyertek.Saját szavaitokkal összegezzétek, amit megértettetek, vagy amiben hisztek.

2023. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"Azt mondja Yahuah, hogy semmit ne tegyünk hozzá az Ő igéihez, a Torához pont azért"


Nézzük akkor, hogy mit mond. Például sehol se mondja, hogy a Tórához ne tegyünk hozzá, hiszen az összes többi könyvben az szerepel, hogy azok Isten igéi.


Újra kérdezem, hol jelenti ki Isten, hogy csak a Tóra és semmi más?


Amúgy még a te idézeted azért is problémás, mert a Második Törvénykönyv 5-34. fejezetei is mind kuka, hiszen az is már hozzá lett téve az idézett 4. fejezet után.

2023. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!