Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik az Evangélikus...

Hogyan zajlik az Evangélikus és hogyan Református Úrvacsora? Csak ostyát adnak vagy bort is? Milyen gyakorisággal van? Térdelnek vagy állnak? Minden más is érdekel, amit eltudtok mondani.

Figyelt kérdés
2023. szept. 10. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Evangélikusoknál ostya (kovásztalan) és bor van, hitük szerint a vétel pillanatában válik Krisztus valóságos testévé és vérévé. Ahol én voltam, ott nagyobb ünnepeken volt és általában vasárnapoként. Térdelés nincs, helyette állnak.

A reformátusok csak szimbolikusan értelmezik. Ott kenyér (kovászos) és bor van. Többnyire csak nagyobb ünnepeken.

2023. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A református úrvacsoráról még pár dolog.

Minden gyülekezetben legalább havonta egyszer van, legtöbbször megelőzi egy pár alkalmas előkészítő (bűnbánó) alkalomsorozat.

Covid óta a legtöbb gyülekezetben amennyire tudom, kis, egyéni kelyheket használnak a nagy közös kelyhek helyett.

A reformátusok bátran vehetnek úrvacsorát evangélikusoknál és fordítva. Sőt, minden protestáns egyház "kompatibilis" ilyen szempontból. A katolikus egyház legfrissebb álláspontját nem ismerem, de gondot ott sem csinálnak belőle.

2023. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"A reformátusok bátran vehetnek úrvacsorát evangélikusoknál és fordítva. Sőt, minden protestáns egyház "kompatibilis" ilyen szempontból. A katolikus egyház legfrissebb álláspontját nem ismerem, de gondot ott sem csinálnak belőle."

Ezen pontosítok, ha nem baj. A reformátusok és evangélikusok 1973 óta valóban részt vehetnek egymás úrvacsoráján, de ez az egyesség csak erre a két felekezetre vonatkozik (illetve még néhány kisebb aláíró felekezet, mint metódisták), tehát egy hitgyülis vagy jehovás nem vehet rajta részt.


Mivel a reformátusok alapvetően mást vallanak, mint a katolikusok, ezért itt nem lehetséges intercommunio, ha jól tudom, hivatalosan református részről se megengedett. Amúgy az anglikánokkal és ortodoxokkal sem. Sőt szigorúan tiltott.

2023. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!