Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy elméletem, ami segít...

Van egy elméletem, ami segít a teremtéstörténetet és az evolúciót összehozni. Mi véleményetek? Lehetséges.

Figyelt kérdés
amikor Ádám és Éva létezett akkor nem volt még megszületve az univerzum hanem egyedül a földbolygo létezett. Isten szeretete világította be az eget. miután megtörtént a bűnbeesés akkor robbant ki az univerzum ahol az idő gyorsabban telt mint most. Az idő az ami megtévesztheti a tudósokat. lehet hogy azért látják azt, hogy 14milliárd éves az univerzum mert egykor az idő gyorsabban telt. Én véleményem szerint annyi idős az univerzum mint a föld. Az evolúciót meg úgy képzelem el, hogy 5 milliárd évig Isten az állatokkal élt harmóniában, és az evolúció közben zajlott megteremtette az embert aki fénylény volt természetfeletti képességekkel és amint megtörtént a bűnbe esés ahogy a biblia írja akkor a majmok genetika genomját felhasználva száműzte az embert és hirtelen majom öntudatára ébredt amit én 30ezer évvel ezelőttire rakok.

2023. szept. 14. 12:22
A kérdező szavazást indított:
igen ez is elképzelhető
Nem, leírom mi a hiba.
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak az a válasz lehetséges, a tudás nem gátolja a fantáziát.
2023. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Az is lehet, hogy az ősrobbanás a csobbanó spermát jelenti, ami Isten Urunkból kiáradt. Így termékenyítette meg a semmit amivé mi lettünk. Igen másnapos lehetett, ha ilyen selejtes teremtményei lettek mint mink
2023. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
91%
Rossz kategória. Bár nem tudom, melyik lenne a jó neki. Vallás, ezotéria, akár művészetek? De semmiképpen nem természettudomány.
2023. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Úgy érzem egy olyan “megoldással” álltál elő ami nemhogy összevonná a kettőt hanem mindkettővel szemben áll. Legalább is a természettudományokkal kb teljesen, a Bibliával többé-kevésbé szintén.

Amúgy miért is kellene a kettőt valahogy összeboronálni? Merthogy ha szó szerint próbálod érteni a teremtésmítoszt akkor azt lehetetlen a valósággal összeegyeztetni. Képletesen értve persze lehet, de az más.

2023. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden elméletnek sokat használ, ha valamilyen megfigyelésre alapozzák.

Ha egy csomó építőanyagot egymásra dobálunk, az még elméletileg sem lesz ház.

2023. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken az eféle elméleteket illetik a nemzetközileg közérthető BULLSHIT kifejezéssel!

:-/

2023. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem igen. Ha jobban megnézzük az időben van különbség.
2023. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
100%

Hol is kezdjem...

Szóval: a teremtést (bármelyiket) nem támasztják alá bizonyítékok, így tudományos módszerrel nem tanulmányozható, rá hipotézist alapozni értelmetlen.


Továbbá a meséd szemben áll minden tudományos ismeretünkkel, kezdve az ősrobbanással, ami amúgy az evolúciónak nem tárgya.


Végül a meséd (mert az) nem jósol, nem magyaráz, csak leír. Ez édeskevés, esetleg valami fantáziafilmnek elég, de tudományos kijelentésnek nagyon soványka.

2023. szept. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jégszív ***** válasza:
75%

Sci-fi írónak kéne menned!

(Ez persze nem jelenti azt, hogy bármit is elolvasnék tőled...)

2023. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!