Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak voltak testvérei?

Jézusnak voltak testvérei?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 22:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

ha arra gondolsz, hogy vér szerinti testvérei, igen, voltak, hiszen Máriának és Józsefnek később születtek gyermekei (bár szerintem elvileg azok csak féltestvérek, mivel Józsefnek biológiailag semmi köze Jézushoz).

ha pedig hitbeli testvérekre gondolsz, hát persze, hogy voltak, és vannak is.

2010. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Márk 3, 31-35: És megérkezének az ő testvérei és az ő anyja, és kívül megállva, beküldének hozzá, hivatván őt. Körülötte pedig sokaság ül vala; és mondának néki: Ímé a te anyád és a te testvéreid ott künn keresnek téged. Ő pedig felele nékik, mondván: Ki az én anyám vagy kik az én testvéreim? Azután elnézvén köröskörül a körülötte ülőkön, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim. Mert a ki az Isten akaratát cselekszi, az az én fitestvérem és nőtestvérem és az én anyám.

tehát voltak vér szerinti testvérei, de Ő a hitbeli testvéreit egyenértékűnek tartotta velük.

2010. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!