Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak voltak testvérei?

Jézusnak voltak testvérei?

Figyelt kérdés

Szent Máté evangéliuma említést tesz 4 fiútestvérről (Jakab, József, Simon, Júdás) és még nővérekről is. Ez hogy lehetséges?


Lásd a "Jézus Názáretben" című szakaszt a linknél:


[link]


2011. okt. 23. 17:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Voltak, egyikük, Jakab utána a szekta vezetője lett.
2011. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Isten többi fia. Szűz Mária persze szűz, csak Isten poligám.
2011. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát ha Semjén Zsolt mondja, akkor tényleg így van. De én ezt akkor se tudom feldolgozni. Például az a sok testvér is szűzen született, vagy ki volt az apjuk? És lehet róluk tudni valamit?
2011. okt. 23. 18:10
 4/28 yuda ***** válasza:
84%

Máté.13.55.

55

Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak?


Voltak tehát testvérei, Jézus volt a legidősebb.

Máriát a Szemtlélek árnyékozta meg, fogant méhében és szült fiat: Jézust- ezért férfit nem ismert, szűzen fogant.

Testvéreinek természetesen nem Isten volt az apjuk, hanem József, Mária férje. Mi ebben a nem érthető?

2011. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Azt csak a katolikus egyház találta ki, hogy Mária egész életében szűz volt.

Jegyesek voltak Józseffel, amikor Jézus megfogant. József el akarta küldeni Máriát, hogy titokban szüljön, de angyal jelent meg neki is. Miután Jézus megszületett, Mária és József szeretkeztek egymással, hiszen házasok voltak. És így születtek meg Jézus testvérei akiknek József volt az apjuk. És azt hiszem, de ez nem biztos, hogy Jakab levelét az a Jakab írta, aki Jézus testvére volt.

2011. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem olvasd el még egyszer figyelmesebben:

"Jézus megjegyezte: a prófétának csak a saját hazájában is házában nincs becsülete. Hitetlenségük miatt ott több csodát nem is tett."

Vagyis a nép Názáretben pletyka szinten terjesztette ezeket a hamis állításokat! József Jézus Apja volt, Mária az Édesanyja, Júdás, Simon pedig a tanítványai.

Jézusnak nem voltak testvérei!!!

2011. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 18.33. Voltak testvérei. Az általad említett passzusnak a lényege az hogy" senki nem lehet próféta a saját hazájában!" Tudod, miért? Mert akik születése óta ismerik a test szerinti embert látják benne, és nem tudják elfogadni a csodatételeit. Az ács fiát látják benne, nem a Teremtő egyszülöttjét. Nem is következhet be a csoda ott, ahol nem hisznek benne.
2011. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

Kedves utolsó válaszoló! Te melyik szektának vagy a tagja?

Mert én római katolikus vallású vagyok és úgy tanultam, hogy Jézusnak nem voltak testvérei.

2011. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%
Kálvinista református vagyok és szerintem a római katolikusokkal egyazon Bibliát forgatjuk.
2011. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A két biblia közt nagy különbségek vannak. Viszont én úgy tudom a református vallás sem kérdőjelezi meg Szűz Mária szeplőtelenségét.
2011. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!